Здоров'яПсихологія

Відсутність роботи підриває здоров’я, показало дослідження

Дослідники з Університетського коледжу Лондона оцінили дані 23025 осіб з Англії і Шотландії. Виявилося, у безробітних чоловіків і жінок вище рівні маркерів запалення в організмі, ніж у працюючих людей. Підвищені рівні маркерів запалення пророкують атеросклероз і хвороби серця, пише Psych Central.

Так, фізіологічний стрес, пов’язаний з безробіттям, пояснює підвищену смертність і захворюваність серед осіб, які шукають роботу. Фахівці врахували такі чинники, як наявність житла, професія, куріння, споживання алкоголю, індекс маси тіла (ІМТ), стан здоров’я, рівні тривоги і депресії. У людей у ​​віці від 48 до 64 років, які шукали роботу, зв’язок виявилася помітніший, ніж у тих, хто був молодшим.

Ймовірно, чим довше людина не працює, тим вище у нього рівень запалення. Крім того, літнім людям складніше шукати роботу, так як вони можуть стикатися з дискримінацією за віком і думкою, що їх навички застаріли. Про зв’язок між безробіттям і погіршенням стану здоров’я відомо давно. Безробітні люди часто втрачають статус і соціальну підтримку. У них з’являються фінансові труднощі. Все це підвищує рівень стресу, який підриває здоров’я.

У тих, хто шукає роботу, спочатку можуть бути проблеми зі здоров’ям, так як слабке здоров’я збільшує ймовірність безробіття. Дослідники взяли до уваги даний фактор. Рівень маркерів запалення підвищується на ранніх стадіях захворювання, до того, як люди починають відчувати себе погано. Тобто, саме безробіття було причиною проблем зі здоров’ям, а не навпаки.

Шкільне життя

Back to top button