Здоров'яФізіологія

Відсутність активності перетворює молодих людей в літніх людей

Дослідники з Університету Копенгагена хотіли з’ясувати, що відбувається з м’язами молодих людей після періоду відсутності активності, наприклад, внаслідок травм, захворювань або неактивної відпустки. Одну ногу учасників дослідження на два тижні зафіксували в нерухомому положенні. За час дослідження фізична форма добровольців в цілому погіршилася.

Через ведення малорухливого способу життя учасники з обох груп втрачали м’язову масу. Молоді чоловіки в середньому залишалися без 485 грамів своєї м’язової маси, а літні – без 250 грамів. За словами фахівців, з віком загальна м’язова маса зменшується, тому у молодих чоловіків приблизно на 1 кілограм м’язів в кожній нозі більше, ніж у літніх. Чим більше м’язова маса, тим більше її втрачається у разі неактивності.

Потім добровольці протягом 6 тижнів по 3-4 рази на тиждень каталися на велосипеді. Однак цього виявилося недостатньо для відновлення м’язової маси. Фахівці кажуть, що необхідні силові тренування. Так, через відсутність активності м’язова маса втрачається дуже швидко. А щоб її відновити, потрібно набагато більше часу.

Шкільне життя

Back to top button