Зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО)

Відраховувати студентів з підробленим балом ЗНО слід після рішення суду, – Гриневич

Рішення про відрахування студентів, результати зовнішнього незалежного оцінювання яких, за даними Генпрокуратури, були завищені, має ухвалюватися тільки після вироку суду. Таку позицію висловила міністр освіти та науки Лілія Гриневич, повідомив «Укрінформ».

«Я вважаю, нам треба дочекатися результатів розслідування, слухання їх у суді. І лише за вироком суду ми можемо говорити про те, хто відповідно має бути відрахований. Лише за звинуваченнями організаційних чи адміністративних висновків приймати ми не можемо», – сказала Гриневич.

Вона зазначила, що Міносвіти не уповноважене відраховувати студентів з вищих навчальних закладів.

«Для відрахування студентів є ціла низка причин, вони виписані в законі про вищу освіту. Треба дізнаватися точно, з яких причин були відраховані ці студенти, бо можлива ситуація, коли це збігається. Але в будь-якому разі кожна людина, яка відрахована до прийняття рішення суду, теж має право відстоювати свої інтереси в суді», – сказала міністр.

Нагадаємо, Генпрокуратура направила до суду обвинувальний акт щодо екс-директора Українського центру оцінювання якості освіти Ігоря Лікарчука, його двох заступників та ще чотирьох осіб щодо несанкціонованої зміни результатів ЗНО.

У ході досудового слідства було встановлене завищення результатів ЗНО понад 200 осіб у 2014-2015 роках.

Прокуратура повідомила, що наразі забезпечується поновлення прав потерпілих, за наслідками чого вже відраховано 26 студентів, які подали недостовірні дані про результати ЗНО, документи ще відносно 174 осіб направлено до вишів.

Back to top button