Здоров'я

Відмовившись від шкідливих звичок, можна уникнути смерті!

Відмовившись шкідливих звичок, можна уникнути смерті!
Відмовившись шкідливих звичок, можна уникнути смерті!
Зниження ризику передчасної смерті на 80% – хіба це не стимул відмовитися від шкідливих звичок?

Кожна людина стурбована станом свого здоров’я, особливо якщо його турбують які-небудь хронічні захворювання. З віком, на жаль, здоров’я тільки погіршується. Вчені говорять, що знизити ризик хронічних хвороб і, відповідно, смертності, можна. Для цього потрібно лише перемогти свої шкідливі звички.

Команда дослідників з Університету Джонса Хопкінса підкреслює істотний зв’язок між способом життя і здоров’ям серця. Основною причиною розвитку ішемічної хвороби серця є саме шкідливі звички. Фахівці кажуть, що результати їх дослідження – чергове підтвердження того, наскільки важливо займатися фізичною активністю, харчуватися здоровою їжею, підтримувати нормальну вагу і, звичайно ж, не курити.

Куріння експерти називають найбільш значущим чинником, що збільшує ризики розвитку захворювань, у тому числі хвороб серця. Відмова ж від цієї шкідливої ​​звички значно знижує ризик ранньої смерті.

Учасниками дослідження стали 6200 чоловіків і жінок у віці від 44 до 84 років. Протягом 7,6 років вчені стежили за зміною стану їх здоров’я. Всім добровольцям була запропонована спеціальна система, яка ґрунтувалася на чотирьох принципах: здорове харчування, підтримці нормальної ваги, фізичної активності та відмови від паління. В результаті виконати всі чотири умови вдалося тільки 29 учасникам (менше 2%).

Але ті, кому вдалося взяти гору над своїми звичками і дотримуватися здорового способу життя, змогли знизити ризик передчасної смерті на 80% порівняно з тими, хто залишився в полоні у шкідливих звичок.

Back to top button