Здоров'яПсихологія

Відкриття: стрес сильно впливає на здатність до співпереживання

Дослідники з Університету Макгілла з’ясували: люди, які почувають себе комфортно, здатні розуміти і відчувати почуття незнайомців. Щоб підвищити рівень комфорту, досить пограти разом з незнайомою людиною в відеогру протягом 15 хвилин або прийняти препарат, що знижує стрес. У дослідженні студентів попросили опустити руки в крижану воду разом з другом, сторонньою людиною або поодинці, розповідає The Hindustan Times.

Перед цим деяким учасникам вчені ввели препарат, що знижує рівень стресу, а інших попросили протягом 15 хвилин пограти в відеогру з незнайомою людиною. Студенти повинні були оцінити свій біль. Найбільш інтенсивний він виявився тоді, коли людина опускала руку в воду разом з другом. Це говорилть про високий рівень емпатії. Тобто, можна сказати, що такі учасники відчували біль одне одного.

Сильно співпереживали один одному і люди, які прийняли препарат, що знижують стрес, і ті, хто грав разом в відеогру. Нетривале спільне проведення часу зробило незнайому людину другом і підвищило рівень емпатії. Люди, які грали в відеогру по окремо, не співпереживали один одному.

Раніше дослідники провели подібний експеримент на мишах. Гризуни не співчували незнайомим тваринам, але з сусідом по клітці вони відчували сильніший біль, ніж поодинці. Мишам, як і людям, вводили препарат метірапон, який знижує рівень стресу. Мабуть, емпатія у людей така ж, як у мишей.

Шкільне життя

Back to top button