Здоров'яПсихологія

Відкриття: дворічні діти розуміють, що гучні звуки можуть заважати іншим людям

Фахівці з Університету Джорджії провели цікавий експеримент. 48 дітям у віці 2-3 років запропонували брати іграшки, які видавали гучні і тихі звуки, грати з ними протягом 10 секунд і віддавати назад досліднику. Під час ознайомчого етапу популярність іграшок серед дітей була однаковою, розповідає The Daily Mail.

Потім експериментатор виходив і через деякий час повертався з лялькою, що “спала”. Половині дітей сказали, що дитина спить. Решті повідомили: тихий час закінчився. Після діти знову могли грати з іграшками. Учасники з другої групи частіше вибирали іграшки, які видавали гучні звуки. Діти з першої групи воліли іграшки з тихими звуками.

Ефект виявився найбільш помітним серед тих, хто мав братів чи сестер. Так, малюки чудово розуміють, коли можна і не можна шуміти. Дослідники сподіваються, що їх відкриття допоможе дітям з відхиленнями у розвитку. Тести, призначені для оцінки рівня розвитку дитини, в основному орієнтовані на зорове сприйняття. Розробка тестів, для яких потрібен слух, дозволить дізнатися більше про особливості дітей з порушеннями зору, аутизмом та іншими розладами.

Шкільне життя

Back to top button