Вища освіта

Відбулося засідання робочої групи щодо умов прийому до ВНЗ у 2015 році

9 жовтня в Міністерстві освіти і науки України під головуванням першого заступника Міністра освіти і науки Інни Совсун відбулося засідання третьої робочої групи щодо умов прийому до ВНЗ у 2015 році.

У засіданні також взяли участь директор Українського центру оцінювання якості освіти Ігор Лікарчук, представники вищих навчальних закладів, департаменту вищої освіти МОН та громадськості.

Робоча група розглянула пропозиції, що надійшли під час громадського обговорення проекту Умов прийому до вищих навчальних закладів України у 2015 році. Під час обговорення вирішено, що вступ у 2015 до вищих навчальних закладів здійснюватиметься за результатами зовнішнього незалежного оцінювання. Зокрема, абітурієнти, які мають диплом молодшого спеціаліста, зможуть вступати на ОКР «бакалавр» лише на перший курс ВНЗ та за результатами ЗНО.

У цьому навчальному році в рамках ЗНО планують ввести дворівневі тести – звичайний та підвищеної складності – з української мови та літератури, математика. Який саме тест необхідний для вступу абітурієнта визначатиме сам ВНЗ.

Також у 2015 році під час вступу до ВНЗ скасовується необхідність подання медичної довідки 086-0.

У 2015 році буде можливо вступати поза конкурсом, лише тим категоріям абітурієнтів, які визначені Законом України «Про вищу освіту». Цільовий прийом сільської молоді також скасовується.

За умовами прийому 2015 року абітурієнт подаватиме по три заяви до п’яти закладів за пріорітетністю.

Нагадаємо, що 18 вересня Міністерство освіти і науки України оприлюднило на громадське обговорення проект Умов прийому до вищих навчальних закладів у 2015 році. За цей час усі охочі мали можливість вносити свої пропозиції та зауваження.

Міністерство освіти і науки України

Back to top button