Освіта і право

Вчителя хочуть трішки закріпачити, – голова Профспілки

Георгій Труханов: у нас хочуть не платити, навісити велику кількість годин, щоби вчитель був кріпаком і сидів у школі.

Очільник Профспілки працівників освіти і науки Георгій Труханов пояснив, який обсяг навантаження на тиждень прийнятний для освітян. Про це він розказав в інтерв’ю «Главкому», коментуючи ініціативу депутатів фракції «Голос» щодо встановлення 40-годинного робочого тижня для учителів.

«Про 40 годин можуть говорити ті, хто жодного дня не працював у школі. Це мрія кожного директора, щоби вчитель сидів просто прив’язаний у школі. Зарплата оцінюється кількістю уроків. Ставка – це 18 годин. Робота учителя – це ж не тільки проведення уроку, це підготовка до нього, це позакласна робота, виховна робота, проведення зборів тощо», – пояснив Труханов.

Він додав, що ніде такої обов’язкової норми в цивілізованих країнах немає, щоби учитель обов’язково сидів у школі.

«Кількість годин на ставку варіюється від 14 до 22. У нас якраз оптимальна – 18. Я не кажу, що нам треба цей час зменшити. Наприклад, у наших сусідів словаків теж було 18, але вони домовились, що їм десь вдвічі збільшили зарплати, і тепер вони мають ставку не 18, а 21 годину. Натомість у нас хочуть не платити і ще й навісити кількість годин, щоби вчитель був кріпаком і сидів у школі», – зазначив очільник профспілки вчителів.

Відповідаючи на питання, якою має бути зарплата учителя, Труханов пояснив, що до 2023 року найменший оклад педагогічного працівника (принаймні, це декларує уряд) має дорівнювати чотирьом прожитковим мінімумам, а з 2023 року трьом мінімальним заробітним платам. «Ось це вже щось для вчителя, це вагомі гроші», – вважає він.

«Наступний важливий пункт – контрактна система. До законопроєкту «Про повну загально-середню освіту» (№ 0901) внесена норма, яка зобов’язує усіх перевести на контракт, на який «накласти» трудовий договір. Тобто таким чином вчителя хочуть трішки закріпачити. А контракти пропонується ввести на рік чи два. А потім директор вправі буде звільнити людину. Так неможна чинити з людьми, коли робота носить постійний характер, а з вчителями хочуть укладати трудовий договір на певний термін», – сказав Труханов.

Він підкреслив: аби контракт був з якимись перевагами, що в рамках контракту можна дати підвищений оклад, премію, соціальний пакет, то профспілка на це б погодились.

«А коли буде гола ставка, і ці самі доплати і надбавки, і більше нічого, то ти просто втрачаєш впевненість у завтрашньому дні. Це все для того, щоби звільняти пенсіонерів, чи ще з якихось міркувань робиться…», – переконаний очільник профспілки вчителів.

Нагадаємо, що тисячі вчителів вийшли на акцію протесту в Києві.

Back to top button