Здоров'яФізіологія

Вчені: зимовий час перетворює дітей на малорухливі овочі

Стрілки годинника зрушилися на годину назад. А лікарі продовжують сперечатися про наслідки даної зміни. Виявляється, перехід негативно відіб’ється на фізичної активності дітей, підвищивши ризик ожиріння. Такий висновок співробітників Лондонської школи гігієни і тропічної медицини.

Проблема в тому, що із зимовим часом темний час доби наступатиме раніше. Це залишає менше можливостей для прогулянок і фізичної активності. А ось влітку, коли ввечері світло, дитяча активність зростає в середньому на дві хвилини. Навіть, здавалося б, настільки маленьке значення відіграє важливу роль.

Вчені зібрали групу дітей, попросивши їх носити прилади, які відстежують активність і кількість рухів. В цілому вдалося зібрати інформацію на 23000 дітей 2-16 років з Англії, Австралії, США, Норвегії, Данії, Естонії, Швейцарії, Бразилії та з острова Мадейра.

Фахівці знали про протяжності світлового дня і рівні активності. Виявилося, активність дітей збільшувалася на 15-20% в світлі дні, коли темніло пізніше. У темні дні активність знижувалася. Це особливо було актуально для Європи та Австралії.

Шкільне життя

Back to top button