Здоров'яХарчування

Вчені з’ясували, яка дієта найефективніша

Дієта-Шкільне життяЛюдям, які намагаються схуднути, часто рекомендують скоротити споживання жирів. Нове дослідження показало: низьковуглеводна дієта має більше переваг, ніж дієта з низьким вмістом жирів. Вчені з Науково-Дослідницького Інституту дитячої лікарні Торонто кажуть, що всі програми по зниженню ваги ефективні, але низьковуглеводна дієта допомагає позбутися зайвих кілограмів швидше.

Дослідники провели мета-аналіз даних 50 клінічних випробувань, в яких брали участь близько 7300 чоловік. Основною метою була оцінка ефективності різних дієт. Учасникам запропонували вибрати одну з 11 популярних дієт, включаючи дієти Аткінса, Орніша, Розмарі Конлі, Дженні Крейг та інші, і дотримуватися її протягом трьох місяців і більше. Всі дієти допомогли добровольцям скинути вагу. Проте вчені помітили невеликі відмінності.

Низьковуглеводна дієта і дієта з низьким вмістом жирів приводили до більшої втрати ваги, ніж інші. Люди, які дотримувалися низьковуглеводної дієти, за 6 місяців втратили близько 8,5 кілограма. Ті, хто вибрав дієту з низьким вмістом жирів, змогли скинути трохи більше 7 кілограмів за рік. Вага добровольців, які дотримувалися дієт, що не вимагали підрахунку кількості споживаних вуглеводів і жирів, знизився приблизно на 5,5 кілограма.

Вчені вважають, що не важливо, яку дієту людина вибирає. Головне – строго дотримуватися її. Також дослідники рекомендують регулярно займатися спортом. Поєднання правильного харчування з фізичними навантаженнями найкраще допомагає позбутися зайвих кілограмів.

Шкільне життя

Back to top button