Батькам

Вчені з’ясували, як навчити дітей говорити правду

У дослідженні, проведеному в Університеті Макгілла, взяли участь 372 дитини віком від 4 до 8 років. Виявляється, щоб дитина говорила правду, не потрібно карати її, коли вона бреше, пише Psych Central . Вчені залишали дітей у кімнаті одних на хвилину. На столі поруч з дитиною лежала іграшка, але вона не повинна була дивитися на неї, поки дорослі були відсутні. Що відбувалося в кімнаті записувалося на приховану відеокамеру.
Правда - Шкільне життя
Повернувшись, дослідники запитували дитину, чи дивилась вона на іграшку. 67,5% дітей не послухалися дорослих (251 дитина з 372). Чим старше були діти, тим рідше вони підглядали. Приблизно дві третини дітей збрехали, відповідаючи на питання про те, чи дивилися вони на іграшку (66,5%). З віком діти брехали частіше і сильніше наполягали на своєму.

Брехати дітей змушував страх перед покаранням. Дитина не обманювала, якщо думала, що набагато краще буде сказати правду. Маленькі діти частіше говорили правду, вважаючи, що так вони догодять дорослим. Учасники, які були старше, брехали рідше в тих випадках, коли знали: сказавши правду, вони вчинять правильно. Так, карати за брехню неефективно. Це корисна інформація для батьків і вчителів, які хочуть, щоб діти були чесними.

Шкільне життя

Back to top button