Здоров'яПсихологія

Вчені з’ясували, в чому причина проблем з увагою у творчих людей

У дослідженні взяли участь 100 осіб. Добровольці заповнили анкету креативних досягнень. Також вони виконали тест на дивергентне мислення – метод творчого мислення, застосовуваний зазвичай для вирішення проблем і завдань. Вчені з’ясували: у деяких креативних людей погано розвинена здатність до фільтрації непотрібною сенсорної інформації, пише Science World Report.

Процес фільтрації неусвідомлений. Він протікає на ранніх етапах сенсорної обробки інформації. Ймовірно, проблеми з фільтрацією допомагають креативним людям інтегрувати інформацію, яка лежить за межами фокусу уваги. Завдяки цьому у них виникають творчі ідеї.

У дослідженні дивергентне мислення корелювало з добре розвиненою здатністю до фільтрації. Креативні досягнення, в свою чергу, були пов’язані з проблемами в обробці сенсорної інформації. Тобто, дивергентне мислення сприяє творчості, але, мабуть, воно не має відношення до креативності, пов’язаної з порушенням процесу фільтрації.

Судячи з усього, творчі люди, у яких проблеми з фільтрацією, мають доступ до більшої кількості інформації. Це корисно для творчого процесу. Однак у порушеннях процесу фільтрації є і зворотна сторона – знижений рівень уваги. Поки фахівці не впевнені, наскільки стабільна дана особливість креативних людей. Можливо, їх здатність до фільтрації залежить від ситуації.

Шкільне життя

Back to top button