Здоров'я

Вчені з’ясували, що алкоголіки живуть у середньому на 20 років менше

Вчені з’ясували, що алкоголіки живуть у середньому на 20 років менше
Вчені з’ясували, що алкоголіки живуть у середньому на 20 років менше
Алкоголікам не слід розраховувати на довге життя. Жінки, що зловживають спиртним, ідуть з життя в середньому в 60 років, чоловіки — у 58.

«Жоден з померлих алкоголезалежних не досяг середнього віку тривалості життя у жінок», — говорить керівник проекту, епідеміолог з Грайфсвальда Ульріх Йон. У Німеччині середня тривалість життя серед жінок становить 82 роки, у чоловіків — 77 років.

1996-го года ученые собирали и позже исследовали данные о здоровье более 4000 жителей северогерманского города Любек и прилегающих общин.”З 1996-го року вчені збирали і пізніше досліджували дані про здоров’я більше 4000 жителів північнонімецького міста Любек і прилеглих громад. Серед 153 людей, які виявилися алкозалежними — за майже 120 чоловіками і 30 жінками спостерігали протягом 14 років.

«Нас здивувало, що залежність від алкоголю, на відміну від куріння, набагато сильніше впливає на скорочення тривалості життя», — додав учений. За його словами, ракові захворювання, зумовлені вживанням тютюну, призводять до смерті пізніше — переважно у віці вже більш 60 років.

Дослідження показало суттєві відмінності, обумовлені статтю. «Жінки швидше і сильніше реагують захворюваннями на зловживання алкоголем, ніж чоловіки», — пояснює Йон. Чим пояснюється ця різниця — вчені поки не з’ясували. «Жінки повинні взяти до уваги, що вони повинні вживати набагато менше алкоголю, ніж чоловіки», — застерігає Йон.

Максимально допустима щоденна доза алкоголю, визнана фахівцями на міжнародному рівні, становить для жінок 12 грамів (125 мілілітрів вина або 250 мілілітрів пива) і для чоловіків 24 грами (250 мілілітрів вина або півлітра пива).

Результати дослідження показують, що терапевтичні заходи до алкозалежних не мають істотного позитивного впливу на збільшення тривалості життя. “Наші результати показують, що ті, хто пройшов курс відвикання, не прожили істотно довше тих, хто такого курсу не проходив узагалі», — говорить Йон.

За міжнародними стандартами, алкозалежною людина вважається в тому випадку, якщо протягом місяця у неї присутні принаймні три з перерахованих ознак: сильна і нездоланна тяга до алкоголю, втрата здатності контролю за обсягами і тривалістю вживання спиртного; виникнення абстинентного синдрому, наприклад, тремтіння рук; продовження вживання алкоголю, незважаючи на шкідливі наслідки і хвороби.

Джерело: news.dt.ua

Back to top button