Здоров'яФізіологія

Вчені з’ясували, чому підлітки люблять ризикувати

Нові дослідження виявили особливості мозку, які можуть пояснити схильність підлітків до ризику і їх реакцію на покарання. Вчені з Медичного коледжу імені Вейла Корнелла з’ясували: підлітки (особливо хлопчики) швидко реагують на загрозу, навіть незважаючи на прохання ігнорувати її. Добровольці не повинні були звертати уваги на зображення, пов’язані з абстрактною загрозою (наприклад, лякаючі особи). В цей час вчені спостерігали за їх мозком за допомогою МРТ.

Дослідники помітили, що підлітки, на відміну від дорослих і дітей, імпульсивно реагували на такі фотографії. Це було більш характерно для хлопчиків, ніж для дівчаток. Вчені пов’язали дану поведінку з активністю лімбічної системи, що відповідає за емоції. У підлітковому віці вона зазнає значних змін.

В іншому дослідженні вчені з Коледжу Кримінального Права імені Джона Джея спостерігали за мозковою активністю учасників під час азартної гри. Оцінювалась відповідь мозку на невеликі і великі виграші і програші. Виявилося, що хлопчики-підлітки нечутливі до втрат. При цьому вони гіперчутливі до великих виграшів. Висновки вчених ставлять під сумнів ефективність покарання у підлітковому віці.

Ще одне дослідження, проведене в Медичному Коледжі Вейла Корнелла, виявило нейротрофічний фактор, що відповідає за появу страху в небезпечних ситуаціях. Це молекула, пов’язана з навчанням і регулююча пластичність мозку. Вчені поміщали дорослих мишей в клітку, де вони отримували електрошок. Тварини швидко навчилися боятися клітини. Миші-підлітки, в свою чергу, не відчували такого страху. Коли ті ж миші дорослими повернулися в клітку, страх з’явився.

За допомогою експерименту дослідники з’ясували, що саме цей нейротрофічний фактор відповідає за реакцію страху. Вони послабили його активність, і тоді ні дорослі тварини, ні миші-підлітки не відчували страху. Таким чином, для появи нормальної реакції в небезпечній ситуації необхідна достатня активність цього фактора.

Back to top button