Здоров'я

Вчені: залежність від інтернету провокує абстинентний синдром

Вчені: залежність від інтернету провокує абстинентний синдром
Вчені: залежність від інтернету провокує абстинентний синдром
Інтернет-залежність провокує депресію та абстинентний синдром – з’ясували автори дослідження, опублікованого в PlOS One .

Дослідивши 60 дорослих людей, що регулярно користуються інтернетом, дослідники виявили серед них значні розлади настрою, і навіть стан схоже на синдром відміни (абстинентний синдром) у наркоманів.

Всі випробовувані проходили ряд психологічних тестів, у яких визначалися такі показники, як рівень тривожності, наявність депресії та інші характеристики, пов’язані з настроєм. Окремо аналізувався за спеціальним тестом їх рівень інтернет-залежності. Вдалося з’ясувати, що у активних інтернет-користувачів значно зростає рівень негативних емоцій відразу після розставання з комп’ютером.

Автори дослідження відзначають, що такий негативний вплив на настрій варто розглядати як щось подібне до абстинентному синдрому. «За останнє десятиліття, в результаті безліч публікацій на цю тему, інтернет-залежність стала розглядатися як нова психопатологія, якій можуть бути схильні багато людей» – пишуть дослідники.

Back to top button