Здоров'я

Вчені припускають, що від засмагання більше користі, ніж шкоди

Вчені припускають, що від засмагання більше користі, ніж шкоди
Вчені припускають, що від засмагання більше користі, ніж шкоди
Вчені вважають, що користь від засмаги на сонці може значно переважувати ризик розвитку раку шкіри.

Дослідження Единбурзького університету вказують на те, що сонячне світло сприяє зниженню артеріального тиску, а також зменшує загрозу інфаркту, інсульту та інших недуг, смертність від яких суттєво перевищує смертність від раку шкіри.

Як встановили дослідники, ультрафіолетові промені здатні вивільняти в організмі сполуки, які знижують кров’яний тиск.

Досі вважалося, що єдиною користю від сонячних ванн є збільшення кількості вітаміну D в організмі людини. Але тепер вчені встановили, що під час засмагання в організмі зростає і рівень оксид азоту – саме ця сполука допомагає боротися проти високого тиску.

Під час дослідження дерматологи піддали 24 добровольців впливу ультрафіолетового проміння, а також помістили під інфрачервоними лампами.

Спершу піддослідних піддавали впливу одночасно і ультрафіолетових променів, і ламп, а потім на їхню шкіру спрямовували лише тепло.

Результати продемонстрували, що кров’яний тиск значно знизився протягом однієї години після впливу ультрафіолету, але цього не сталося після виключно теплових сеансів.

Вчені вважають, що саме сонячне випромінювання поліпшило здоров’я учасників експерименту.

Водночас, рівні вітаміну D залишалися незмінними на обох стадіях дослідження.

Старший викладач кафедри дерматології в університеті Единбурга доктор Річард Уеллер тепер припускає, що користі від впливу сонячних променів на шкіру значно більше, ніж шкоди.

“Робота, яку ми провели, дозволить напрацювати механізм, який враховував би це, а також пояснював би, чому вживання вітаміну D саме по собі не зможе компенсувати брак сонячного світла”, – розповів він.

Тепер, за словами науковця, дослідники планують вивчити можливу загрозу серцевих захворювань і раку шкіри у людей, які отримали різні дози сонячного опромінення.

Якщо їм вдасться підтвердити, що сонце зменшує смертність, поради лікарів щодо засмагання доведеться переглянути.

Джерело: ВВС Україна

Back to top button