ГігієнаЗдоров'я

Вчені пропонують скасувати рукостискання

Дослідники з Університету Аберістуіта в Уельсі закликають людей вітати один одного зіткненням кулаків. Вони відзначають, що через рукостискання передається в десять разів більше бактерій. На думку вчених, зміна вітання може знизити ризик зараження під час епідемій грипу.

Дослідники занурили пару стерильних гумових рукавичок в спеціальну рідину з бактеріями. Після вони випробували рукостискання, дотику кулаками і жест “Дай п’ять!”. З’ясувалося, що найбільше бактерій передається через рукостискання. Жест “Дай п’ять!” знаходиться на другому місці. Найбезпечнішим вчені визнали зіткнення кулаками. Можливо, це пов’язано з нетривалістю такого контакту і меншою площею дотику.

Це вже не перший раз, коли вчені заявляють про шкоду рукостискань. Раніше обговорювалося, що потрібно ввести заборону на рукостискання в лікарнях. “За допомогою міцного рукостискання медики намагаються вселити в пацієнтів почуття впевненості. Однак така поведінка необачна”, – заявляє дослідник Дейв Вітворт. Між тим, він зазначив, що удар кулаками замість привітання доставляв йому неприємні відчуття. “Я віддаю перевагу рукостискання, але намагаюся звести їх до мінімуму”, – говорить Вітворт.

Існують і інші способи зменшити поширення шкідливих мікробів. Експерт з інфекційного контролю Пітер Хоффман радить ретельно мити руки після туалету. Це могло б знизити ризик поширення кишкової палички. Також він пропонує використовувати замість рукостискань поклони або реверанси. “При такому способі вітання люди будуть повністю застраховані від мікробів”, – відзначає Хоффман.

Back to top button