Здоров'я

Вчені обіцяють новий метод лікування алергії

Вчені обіцяють новий метод лікування алергії
Вчені обіцяють новий метод лікування алергії
Вчені з США виявили «помилковий» ген, який викликає безліч алергічних реакцій. Це відкриття допоможе їм винайти нові методи лікування алергії.

Часто алергія на що-небудь має сімейний характер, але які гени несуть за це відповідальність, до цих пір було невідомо. Проте фахівцям з медичного центру Джона Хопкінса нарешті вдалося зрозуміти, який генетичний шлях може стати причиною виникнення харчової алергії, екземи або бронхіальної астми .

Причина криється в мутаціях білка TGF-бета, які призводять до змін реакції клітин імунної системи на харчові продукти та інші зовнішні подразники, тобто викликають алергію.

Вчені вже давно помітили, що пацієнти з синдромом Лойса-Дітца (генетичне захворювання сполучних тканин), більше схильні до алергічних реакцій, ніж здорові люди. Обстеживши 58 дітей з цим синдромом, фахівці виявили, що у всіх пацієнтів аномально високий рівень білка SMAD в імунних клітинах. Цей білок відповідає за сигнальну функцію TGF-бета.

Вчені припускають, що саме аномально висока активність TGF-бета сигналів призводить до алергічних реакцій. «Схоже, що порушення функції TGF-бета починає ланцюгову реакцію, яка в кінцевому підсумку призводить до алергії», – говорять автори роботи.

Дослідники також з’ясували, що у дітей, які приймали препарат лозартан для лікування інших симптомів хвороби, рівень білка SMAD в імунних клітинах знижувався. Вчені сподіваються, що це допоможе відкрити новий шлях до ефективного лікування алергії. В даний час фахівці вивчають вплив лозартану на перебіг алергії у тварин.

  
Back to top button