день вчителя сценарій смішний, жартівливий сценарій до дня вчителя, сценарій до дня вчителя для старшокласників, оригінальний сценарій до дня вчителя, сценарій до дня вчителя 2018

Вчені обіцяють новий метод лікування алергії

Вчені обіцяють новий метод лікування алергії

Вчені обіцяють новий метод лікування алергії

Вчені з США виявили «помилковий» ген, який викликає безліч алергічних реакцій. Це відкриття допоможе їм винайти нові методи лікування алергії.

Часто алергія на що-небудь має сімейний характер, але які гени несуть за це відповідальність, до цих пір було невідомо. Проте фахівцям з медичного центру Джона Хопкінса нарешті вдалося зрозуміти, який генетичний шлях може стати причиною виникнення харчової алергії, екземи або бронхіальної астми .

Причина криється в мутаціях білка TGF-бета, які призводять до змін реакції клітин імунної системи на харчові продукти та інші зовнішні подразники, тобто викликають алергію.

Вчені вже давно помітили, що пацієнти з синдромом Лойса-Дітца (генетичне захворювання сполучних тканин), більше схильні до алергічних реакцій, ніж здорові люди. Обстеживши 58 дітей з цим синдромом, фахівці виявили, що у всіх пацієнтів аномально високий рівень білка SMAD в імунних клітинах. Цей білок відповідає за сигнальну функцію TGF-бета.

Вчені припускають, що саме аномально висока активність TGF-бета сигналів призводить до алергічних реакцій. «Схоже, що порушення функції TGF-бета починає ланцюгову реакцію, яка в кінцевому підсумку призводить до алергії», – говорять автори роботи.

Дослідники також з’ясували, що у дітей, які приймали препарат лозартан для лікування інших симптомів хвороби, рівень білка SMAD в імунних клітинах знижувався. Вчені сподіваються, що це допоможе відкрити новий шлях до ефективного лікування алергії. В даний час фахівці вивчають вплив лозартану на перебіг алергії у тварин.