Початкові класи

Вчені назвали найкращий вік для вивчення іноземних мов

Американські та британські нейрофізіологи провели дослідження і прийшли до висновку, що найлегше нові мови вивчати у віці від 2 до 4 років.

Коли малюки активно пізнають світ і вдосконалюють мовні навички у віці від 2 до 4 років, у цей момент їх мозок найбільш відкритий для вивчення іноземних мов. Експеримент провели за участю 108 дітей, чий вік складав від 1 року до 6 років. Сканування мозку показало, що в дитячому віці нервові закінчення покриваються мієліновою оболонкою, причому міститься ця речовина в різних півкулях в різній кількості. У наслідок цього виникає мієлінова асиметрія, яка сприятливо позначається на здатності до вивчення іноземних слів. Висока концентрація мієліну відзначається у дітей в лобовій долі лівої півкулі. Саме ця область мозку відповідає за роботу мовного апарату і мовних навичок. Мієлін закінчує процес розподілу по областях мозку у дітей приблизно в 4 роки. У тому випадку, якщо відбуваються порушення в мієліновій оболонці, у людини розвиваються аутоімунні захворювання, а так само склерози.

Дослідження вчених пояснило причину того, чому діти, що знаходяться у двох тижневому віці в двомовному середовищі, з легкістю освоюють обидві мови і говорять на них без акценту. Надалі результати відкриття дозволять вирішити проблеми, які пов’язані з порушенням мовлення у дітей, в тому числі дислексії і аутизму.

Back to top button