Здоров'я

Вчені назвали найкорисніший ранковий напій

Вчені назвали найкорисніший ранковий напій
Вчені назвали найкорисніший ранковий напій
Апельсиновий сік, випитий з ранку, продовжує молодість організму, зміцнює імунітет і не дозволяє розтовстіти. Запиваючи сніданок апельсиновим соком, людина продовжує молодість організму, проводить профілактику ожиріння й ряду інших неприємних захворювань, заявили американські вчені.

Як зазначається у статті, опублікованій в American Journal of Clinical Nutrition, ендокринологи з Університету Баффало провели експеримент за участю 30 осіб у віці 20-40 років. Всі добровольці отримали однакові сніданки (сендвіч з ковбасою, омлет і картоплю), при цьому одна група запивала їжу солодкою водою, друга – звичайною водою, третя – апельсиновим соком.

Аналіз зразків крові піддослідних, проведений через один, три і п’ять годин після сніданку, показав, що бездоганним ранковим напоєм є апельсиновий сік. У людей, які випили його рівень глюкози в крові був нижче, а рівень відповідальних за імунітет хімічних речовин – вище, ніж у інших. Тобто, саме свіжий апельсиновий сік до сніданку здатен стати непоганим профілактичним засобом ряду захворювань серцево-судинної системи, патологій обміну речовин, діабету і ожиріння.

За рахунок високих концентрацій активних речовин сік працює як антиоксидант, протидіючи вільним радикалам і нейтралізуючи процеси запалення. «Ми довели, що висококалорійну їжу з істотним вмістом жирів і вуглеводів найкраще запивати саме апельсиновим соком», – зазначив провідний автор дослідження, кандидат медичних наук Хусам Ганіма.

Back to top button