Здоров'я

Вам ще не 40? Саме час кинути курити

Вам ще не 40? Саме час кинути курити
Вам ще не 40? Саме час кинути курити
Дослідження, проведене фахівцями Лікарні Сент-Майкл (Торонто, Канада), унікальне тим, що вперше вивчило ризики куріння і користь від розставання із згубною пристрастю на репрезентативній вибірці американців.

У попередніх роботах брали участь тільки специфічні групи, такі як медсестри або добровольці, які, на думку вчених, здоровіше звичайних жителів США. Важливо і те, що це одне з перших досліджень, яке задокументувало покоління жінок, які почали палити в молодості і продовжували диміти в зрілості.

Палять чоловіки і жінки втрачають десять років життя, однак якщо відмовитися від сигарет до настання 40-річчя, то можна повернути всі «вкрадені димом» роки. Це не означає, що куріння у молодому віці безпечно. Екс-курці все одно піддаються підвищеному ризику передчасної смерті в порівнянні з тими, хто не був нікотинозалежним. Але ризик цей досить малий – якщо зіставляти з тими хто продовжує курити.

Смертність серед сьогоднішніх курців обох статей у віці від 25 до 79 років в три рази вище, ніж у тих хто ніколи не палилв. Той, хто ніколи не брав сигарету в рот, в два рази частіше доживає до 80-річчя.

У США і Канаді налічується 40 і 4 млн курців, але більшість курців світу живуть в країнах з низьким і середнім рівнем доходів. Встановлено, що щорічно армію любителів тютюну поповнюють близько 30 млн молодих людей, і більшість з них не відмовляються від шкідливої пристрасті.

Якщо поточні тенденції збережуться, в XXI столітті куріння вб’є близько мільярда чоловік у порівнянні з 100 млн в минулому сторіччі. Автори дослідження рекомендують владі активізувати боротьбу з тютюнопалінням. На їхню думку, чисельність любителів цигарок в США, Китаї та Індії скорочувалася б куди швидше, якби були введені високі податки на тютюн – приміром, такі, що діють в Канаді та Франції. Оподаткування вважається єдиною ефективною мірою, яка змушує кинути палити дорослих і запобігає дитяче куріння.

  
Back to top button