Здоров'яФізіологія

Вага людини – поганий показник його здоров’я, кажуть експерти

Навіть нормальний Індекс маси тіла не може гарантувати відсутність проблем зі здоров’ям. Як встановили фахівці, якщо у людини великий обсяг талії, то ризик респіраторних проблем, хвороб серця і раку все одно підвищений, пише The Times of India . Учені проаналізували дані більше 600 тисяч чоловік зі всього світу.

Виявилося, чоловіки з об’ємом талії в 100 сантиметрів і більше мають на 50% підвищений ризик смерті, ніж чоловіки з талією менше 89 сантиметрів. Це виливалося у зменшення тривалості життя після 40 років приблизно на три роки. У жінок об’єм талії в 93 сантиметри давав підвищення ризику смерті на 80% порівняно з обсягом талії максимум в 68,5 сантиметра. І це виливалося у скорочення тривалості життя на п’ять років.

Так, з кожним збільшенням об’єму талії на 5 сантиметрів ризик смерті підвищувався на 7% у чоловіків і приблизно на 9% у жінок. І зростання ризику смерті зазначалося при будь-якому Індексі маси тіла. Масштабність дослідження, проведеного під керівництвом Джеймса Керхана з Клініки Майо, дозволяє встановити, що висновок однозначний. За його словами, Індекс маси тіла є поганим маркером, адже тут не відділяється м’язова і жирова маса. Також він не дає інформації про локалізацію жирових відкладень.