Здоров'я

В Україні “молодшають” алкоголізм та наркоманія (відео)

В Україні "молодшають" алкоголізм та наркоманія
В Україні “молодшають” алкоголізм та наркоманія
Соціологи провели низку опитувань серед молоді в Україні і виявилося, що 85 відсотків опитаних підтвердили – хоча б раз вони встигли випити чогось міцненького, йдеться в сюжеті ТСН.

Реальна картина насправді значно гірша, переконують лікарі. Діти в реанімації балансують на межі життя та смерті. Причина – алкогольне отруєння. Наймолодшому пацієнтові лише десять років. На вихідні та після свят у дитячій токсикології просто аншлаг.

“Загальна кількість дитячих отруєнь препаратами для досягнення насолоди від 95 до 113 щорічно і говорити про тенденції до зменшення я не можу”, – каже завідувач Українського центру дитячої токсикології Борис Шейман.

Тепер знайомство з алкоголем, зазвичай, відбується ще в школі. А для студентів випити пляшку пива під час обідньої перерви чи після занять – це вже як норма.

Сучасна молодь без пляшки вже святкувати не вміє. Уседозволеність, банальна відсутність профілактики в школах та доступність випивки. У цьому лікарі бачать причини дитячого алкоголізму.

Борис Шейман каже, що вік його пацієнтів щороку молодшає. І більшість – дівчатка. З одного боку, алкогольне отруєння в такому віці немає нічого спільного з алкоголізмом, але це має насторожити їхніх батьків.

Лікарі вважають, що держава має розробити програму боротьби з дитячим алкоголізмом. Інакше молодь дивитиметься на світ нетверезими очима.