Здоров'я

В Україні гепатитом С інфіковані 3% населення

В Україні гепатитом С інфіковані 3% населення
В Україні гепатитом С інфіковані 3% населення
3% українців інфіковані вірусом гепатиту С. Про це сьогодні заявила головний позаштатний фахівець з інфекційних хвороб МОЗ, завідувачка кафедри інфекційних хвороб НМУ ім. О.О.Богомольця Ольга Голубовська.

“Нещодавно ми одержали звіти центральної СЕС Мінохоронздоров’я. Проведені службою дослідження на антитіла до вірусу гепатиту С у абсолютно різних категорій населення свідчать, що дійсна поширеність антитіл (це не говорить про те, що стільки ж хворих гепатитом С) – від 7 і до 60%, коли йдеться про пацієнтів наркодиспансерів”, – зазначила Голубовська.

Вона також переконана, що в Україні необхідно ввести обов’язковий скринінг не лише для груп ризику, а й для всіх пацієнтів, які потрапляють до лікувальних стаціонарів.

“Скринінгові обстеження щодо антитіл до вірусу гепатиту С – порівняно недороге обстеження. Не всі пацієнти, які мають антитіла, інфіковані вірусом гепатиту С”, – додала вона, підкресливши, що вірус має “приголомшливий хроніогенний потенціал, тому видужують лише 15% інфікованих гепатитом С”.

За словами фахівця, гепатит С – виліковне захворювання, є кінцеві точки терапії, на відміну від гепатиту В. “Серологічне вікно може бути до півроку (тобто пацієнт може бути вже інфікованим, вірус може знаходитися в крові, а антитіл ще може не бути)”, – сказала Голубовська, і додала, що проблема гепатитів актуальна не лише для України, а й для всього світу.

“Ми живемо в епоху прихованих епідемій. Справжня причина розповсюдження гепатитів невідома у всьому світі. В Європі гепатитом С інфіковано близько 2% населення”, – сказала вона. Посилаючись на дані Світової організації охорони здоров’я, Голубовська відзначила, що багато запасів крові або взагалі не тестуються, або тестуються не належним чином, а це сприяє розповсюдженню вірусів гепатиту.

Джерело: ТСН

Back to top button