Здоров'я

В результаті лікування туберкульозу і боротьби з ним врятовано 20000000 людських життів

В результаті лікування туберкульозу  і боротьби з ним врятовано 20000000 людських життів
В результаті лікування туберкульозу і боротьби з ним врятовано 20000000 людських життів
За оцінками “Доповіді ВООЗ про глобальну боротьбу з туберкульозом 2012 р.”, сьогодні внаслідок прямого результату лікування туберкульозу та боротьби з ним врятовано 20 мільйонів чоловік.

«За 17 років 51 мільйон людей отримав успішне лікування та догляд відповідно до рекомендацій ВООЗ. Без цього лікування 20 мільйонів чоловік не були б сьогодні живі, – заявив д-р Маріо Равільоне, директор Департаменту ВООЗ «Зупинити ТБ». – Це досягнення відображає рішучість урядів щодо боротьби з туберкульозом ».

Ці успіхи були досягнуті завдяки лідерству ендемічних країн і міжнародної підтримки,але сьогодні ВООЗ попереджає, що результати глобальної боротьби з цією хворобою залишаються неміцними.

«Набраний темп в боротьбі з цією хворобою загрожує реальна небезпека. Зараз настав переломний момент – або ми ліквідуємо туберкульоз протягом нашого життя, або нові мільйони людей будуть вмирати від цієї хвороби»,- Заявив д-р Равільоне.

Дані з 204 країн і територій

Нові дані з «Доповіді ВООЗ про глобальну боротьбу з туберкульозом 2012 р.» підтверджують, що сьогодні туберкульоз залишається однією з головних інфекційних причин смерті. Отримані дані свідчать про наступне:
– число людей, що занедужують туберкульозом,продовжує зменшуватися, але глобальне тягар хвороби залишається як і раніше величезною – 8,7 мільйона нових випадків захворювання в 2011 році;
– за оцінками, відбулося 1,4 мільйона випадків смерті від туберкульозу, в тому числі півмільйона випадків смерті серед жінок, що свідчить про те,що ця хвороба є однією з основних причин смерті жінок у світі;
– показники нових випадків захворювання і смерті у всіх шести регіонах ВООЗ знижуються, але Африканський і Європейський регіони все ще не набрали темпів, необхідних для досягнення цілей щодо зниження до 2015 року рівня смертності в два рази в порівнянні з рівнями 1990 року;
– за оцінками, в усьому світі діагноз був поставлений лише у кожного п’ятого пацієнта.

У доповіді також відзначаються успіхи, досягнуті в країнах, серед них Камбоджа, де поширеність туберкульозу за період 2002-2011 рр.. знизилася на 45%. Також представлені дані, в загальній складності, з 204 країн і територій і висвітлено всі аспекти захворювання, включаючи туберкульоз з множинною лікарською стійкістю (МЛС-ТБ), туберкульоз і ВІЛ, наукові дослідження і розробки (НДДКР) та фінансування боротьби з туберкульозом.

У доповіді дається висока оцінка процесу введення в дію у всьому світі нового діагностичного пристрою, за допомогою якого можна тестувати пацієнтів на туберкульоз, включаючи лікарсько-стійкий туберкульоз, всього лише за 100 хвилин. В даний час повністю автоматизований тест ампліфікації нуклеїнових кислот (ТАНК),за допомогою якого можна діагностувати інфекцію і хворобу, стійку до рифампіцину, доступний в 67 країнах з низьким і середнім рівнем доходу. Очікується, що недавнє зниження ціни на 41% буде сприяти прискореному впровадженню цього тесту, проведеного “у присутності пацієнта”.У доповіді також відзначаються багатообіцяючі відкриття нових протитуберкульозних препаратів – перше за більш ніж 40 років, які можуть з’явитися у продажу вже в 2013 році.

Як зазначається далі, прогрес означає, що в найближче десятиліття можуть стати доступними нова вакцина проти туберкульозу та нове діагностичне засіб для застосування в місцях надання медичних послуг. Але забезпечення нових інструментів обходиться дорого – і в доповіді наголошується, що щорічний дефіцит фінансування на проведення наукових досліджень і розробок обчислюється в 1,4 мільярда доларів США.

“Такий дефіцит фінансування може перешкоджати забезпеченню лікування туберкульозу для пацієнтів і послаблювати заходи щодо профілактики і боротьби з його поширенням у країнах з низьким рівнем доходу”, – заявила д-р Кетрін Флойд, координатор авторської групи доповіді.
Тому ВООЗ закликає до цільового міжнародного донорського фінансування і постійним інвестиціям самих країн для захисту недавніх завоювань і забезпечення безперервного прогресу. На сьогоднішній день 90% зовнішнього донорського фінансування боротьби з туберкульозом забезпечується Глобальним фондом для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією.

За інформацією Всесвітньої організації охорони здоров’я

Back to top button