АнонсПосібники-Книги

В Києві представлять перший в Україні підручник історії геноцидів

В Києві представлять перший в Україні підручник історії геноцидів
В Києві представлять перший в Україні підручник історії геноцидів
Відтепер студенти зможуть вивчати резонансні випадки геноцидної політики та урядового насилля завдяки спеціальному підручнику. Автор Андрій Козицький уклав його після восьми років читання спеціального лекційного курсу для студентів Львівського національного університету імені Івана Франка.

Книга Андрія Козицького “Геноцид та політика масового винищення цивільного населення у ХХ ст. (причини, особливості, наслідки)” вийшла у видавництві “Літопис” та рекомендована як посібник Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України для студентів гуманітарних спеціальностей.

“Усебічне вивчення минулого, разом із його непривабливими та контроверсійними сторінками, надзвичайно важливе для здобуття гуманітарної освіти. Без базових відомостей про причини й наслідки низки трагічних подій ХХ ст. важко зрозуміти витоки багатьох суспільно-політичних проблем сучасності”, – говорить автор книги. Посібник створено на основі лекційного курсу, який упродовж 2002–2010 рр. автор читав для студентів Львівського університету.

1 жовтня 2012, понеділок о 18:00 год. — книгарня “Є” (м. Київ, вул. М. Лисенка, 3; метро Золоті ворота)

У презентації візьмуть участь:

автор Андрій Козицький, кандидат історичних наук, доцент кафедри нової та новітньої історії зарубіжних країн Львівського національного університету імені Івана Франка.

Видавець, директор видавництва “Літопис” Михайло Комарницький.

Модерує історик, голова вченої ради Центру досліджень визвольного руху Володимир В’ятрович.

Організатори: Видавництво «Літопис», Громадський комітет із вшанування пам’яті жертв Голодомору-геноциду 1932–1933 років в Україні та книгарня «Є».

Посібник розповідає про масове винищення вірмен в Османській імперії, Голодомор 1932–1933 рр. в Україні, Голокост європейських євреїв, організоване нацистським режимом Третього райху переслідування циган, примусові переселення малих народів СРСР у роки Другої світової війни, воєнні злочини періоду Другої світової війни та перших повоєнних років, соціальні експерименти та геноцид в Камбоджі 1975–1978 рр., політику “етнічних чищень” в період етнополітичних конфліктів на Балканах 1992–1999 рр., геноцид 1994 р. в Руанді. Окремо у книзі розглянуто ті випадки масового винищення цивільного населення, які ще не визнано геноцидом, хоча й містять виразні риси екстермінаційної політики.

Презентація відбувається в рамках вшанування 79 роковин Голодомору-геноциду, організованого Громадським комітетом із вшанування пам’яті жертв Голодомору-геноциду 1932–1933 років в Україні.

Джерело: cdvr.org.ua

Back to top button