Анонс

В ефірі «UΛ:Першого» вийдуть спеціальні програми до 150-річчя Андрея Шептицького

До 150-річчя від дня народження митрополита Андрея Шептицького «UΛ:Перший» підготував низку спеціальних ефірів. Про це повідомляє прес-служба каналу.

У суботу, 25 липня, на телеканалі розпочнеться показ міжпрограмних роликів про митрополита Андрея Шептицького. Кожен з п’яти роликів тривалістю в одну хвилину присвячений окремій темі. Це короткі історії про те, як людина, яка дала обітницю убогості, поклала усі свої скарби на благо – митрополит опікувався відкриттям лікарень, музеїв та заповідників, а також вболівав за добробут і здоров’я вірян.

У неділю, 26 липня, о 15.25, «UΛ:Перший» покаже автобіографічну стрічку українських кінематографістів про митрополита Андрея Шептицького «Владика Андрей». Це історія життя однієї з наймасштабніших фігур української історії, яку знає і поважає світ. Фільм про митрополита був знятий на кіностудії імені Олександра Довженка режисером Олександром Янчуком за сценарієм Миколи Шияна.

У середу, 29 липня, о 18.50 в ефірі телеканалу вийде спеціальний проект до 150-річчя від дня народження митрополита, яке відзначає не лише українська, а й світова релігійна спільнота. Нещодавно Папа Римський Франциск затвердив документ, який наблизив визнання Андрея Шептицького святим.

Про те, що зробило митрополита прикладом духовного лідерства для світу і найбільш суперечливі моменти його біографії говоритимуть глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав, український правозахисник, публіцист, релігієзнавець, член-засновник Української Гельсінської групи, віце-ректор Українського Католицького Університету Мирослав Маринович, перший заступник генерального директора Музею історії Києва Тетяна Костенко, доктор соціальної економіки, доцент Папського Григоріанського університету (Рим) Зиновій Свереда і професор Варшавського університету та Києво-Могилянської академії Ольга Гнатюк. Модератором дискусії буде історик, радник керівника Українського інституту національної пам’яті Олександр Зінченко.