Освіта і право

Усі школи повинні мати автономію і не залежати від управління освіти, – Сергій Горбачов

Для вирішення низки проблем у школах, зокрема щодо «благодійних фондів», усі українські школи мають отримати автономний статус і не залежати від управління освіти.

Про це, на Громадському телебаченні, заявили освітній омбудсмен Сергій Горбачов та народний депутат від «Слуги народу» Роман Грищук.

Горбачов зазначив, що зараз Антимонопольний комітет часто блокує тендери, які школи проводять через управління освіти, тому директори вимушені збирати гроші у «благодійний фонд» для вирішення нагальних проблем.

Зміна законодавства про тендери та переведення шкіл на автономію може вирішити цю на інші проблеми, вважає омбудсмен.

«Управління освіти під усілякими благородними приводами блокує перехід шкіл на автономію», — додав він.

Грищук, зі свого боку, також вважає необхідним надати автономію школам, аби кожна мала окрему юридичну особу, а не закуповувала все, аж до туалетного паперу, через управління освіти.

«Але повинен бути готовий до цього директор школи, тому що в нього додаються функції менеджерські, фінансові, в нього відповідальність зростає. Повинен з’явитися в школі бухгалтер, для цього має бути опрацьована методична база, як це все робиться», — наголосив депутат.

Грищук упевнений, поки ці зміни не ухвалять, батьки продовжать здавати гроші до «благодійного фонду» школи.

«Треба дати директорам цю фінансову незалежність. Якщо гроші напряму на школу виділятимуться, то можливо частково це питання вирішиться. Але зараз благодійні внески — це як одна з можливостей отримати живі гроші на дрібні речі або на організацію чогось», — резюмував він.

Нагадаємо, що Ганна Новосад розповіла, коли збільшать зарплати вчителів та вихователів садочків.

Back to top button