Освіта і право

Уряд схвалив постанову про запуск е-реєстру лікарняних

Про це повідомив міністр Кабміну Олександр Саєнко на своїй сторінці в Facebook. “Довжелезні черги до лікаря, в яких не кожен прийшов за лікарняним, бо справді хворіє. Правда знайомо? Дійсно, сьогодні лікарняний можна купити, не маючи жодних підстав для його отримання, й масова підробка лікарняних призводить до фінансових втрат роботодавців та понад 1 млрд грн втрат із державного бюджету на рік”, – ідеться у повідомленні.

Що очікується:

електронний реєстр листків непрацездатності унеможливить їх фальсифікацію. після запровадження реєстру та повного переходу до електронної форми лікарняних, річна економія коштів через припинення зловживань становитиме щонайменше 1,2 млрд грн. створення реєстру значно спростить оформлення лікарняного та пришвидшить нарахування за ним.

Як буде відбуватися введення реєстру:

до вересня МОЗ, Мінсоцполітики, Пенсійний фонд, Фонд соціального страхування й НСЗУ працюватимуть над налагодженням інформаційної взаємодії своїх систем, щоби оформлення лікарняного здійснювалось у електронному вигляді. далі протягом трьох місяців реєстр буде запущено в роботу, відбудеться поступовий перехід від паперової до електронної форми лікарняних.

Електронний реєстр листків непрацездатності діятиме на базі Реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Back to top button