Вища освітаВища освіта за кордоном

Університет в Дрездені: не лише математика і техніка

Університет в Дрездені: не лише математика і техніка
Університет в Дрездені: не лише математика і техніка
Світове визнання цей університет отримав завдяки мікротехнологічним дослідженням. Відомий виш і завдяки тісним між кафедральним зв’язкам. Статус “елітного” Дрезденський університет, однак, отримав не лише через це.

Ще двісті років тому, як тільки-но університет у Дрездені заснували, про нього говорили і знали усі. Адже тут викладав конструктор першого німецького потяга “Саксонія” Йоганн Андреас Шуберт. Викладач математичних і технічних наук був піонером індустріалізації. І до сьогодні його ім’я на вустах у майже 37 тисяч студентів вишу.

Утім, часи, коли усі дивувались потягам, вже давно у минулому. Тепер в лабораторіях університету займаються іншими розробками: від мікро- і нанотехнологій до електронної обробки інформації. Завдяки цьому університет все ще має статус всесвітньовідомого. Крім того, наукові розробки вишу приваблюють до Дрездена численні підприємства, готові запустити цікаві винаходи у виробництво.

Сила в єдності

Однак не лише завдяки своїм досягненням в мікро- і нанотехнологіях виш у 2012 році отримав статус “елітного”. Дрезденський університет займається також і дослідженням в медичній галузі. Зокрема, місцеві науковці проводять вагомі дослідження в регенеративній терапії діабету та хвороб імунної системи, які до цього були невиліковними. Близько 250 докторантів різних наукових галузей, як-то медицина, мікробіолоігя чи біохімія, досліджують молекулярні і біологічні основи людського тіла і їхній вплив на розвиток захворювань. Отже, університет нині позиціонує себе не лише як міжнаціональний, але як і міждисциплінарний.

Новий статус “елітного” університету на користь і бюджету Дрезденського технічного університету: близько 170 мільйонів євро виш розраховує отримати у наступні роки. Кошти планують інвестувати, зокрема, у подальшу розбудову мережі зв’язків між різними фаховими підрозділами університету. Таким чином університет впроваджуватиме у життя концепцію “Синергетичного університету”, з якою і переміг у 2012 році на конкурсі за звання “елітного”.

Університет у серці міста

Хоча Дрезденський університет і називається технічним, однак думати, що освіту тут здобувають лише за технічними і природничими спеціальностям – помилково. Загалом у виші 14 факультетів, серед яких також соціологія, суспільствознавство та гуманітарні науки. Понад 12 500 студентів вивчають в Дрездені ці спеціальності. Тобто Дрезденський технічний університет – ще й один з небагатьох університетів Німеччини, де можна вивчати найрізноманітніші професії.

Усі інститути розміщені не в якихось висотках на околицях міста, а в самому серці Дрездена. Студенти дуже цінують за це свою альма-матер. Адже після пар вони можуть і шопінг влаштувати, і відпочити в затишних маленьких кав’ярнях. Один з аргументів на користь навчання у східнонімецькому Дрездені, за словами самих студентів, – те, яким зеленим є місто.

Діти – не перепона

В центрі студентського містечка стоїть пам’ятка архітектури. Це побудована з цегли башта, що здіймається високо вгору. У напівкруглому куполі знаходиться обсерваторія університету. Поруч – сучасна будівля зі скла. Тут проходять лекції. Хоча технічний університет Дрездена і належить до найбільших вишів Німеччини, однак усі його корпуси видно, як на долоні, і знаходяться вони недалеко один від одного. Цю перевагу особливо цінують студенти, у яких є діти. Для них за останні роки університет зробив чимало: у спеціальному бюро батькам допомагають знайти дитсадок чи доглядальників для малюків, а також дають цінні поради, як краще поєднати навчання і родину.

Джерело: dw.de

Back to top button