Початкові класи

Умови вступу дітей до 1-го класу погоджуватимуть із Міністерством юстиції та уповноваженим із прав людини

Умови вступу дітей до 1-го класу погоджуватимуть із Міністерством юстиції та уповноваженим із прав людини. Про це повідомила міністр освіти Лілія Гриневич.

Це зроблять для того, щоб уникнути можливої дискримінації під час зарахування дітей до навчального закладу. Йдеться, зокрема, про ті випадки, коли батьки планують віддати дитину не за місцем прописки. Прийом заявок триватиме до 31 травня. До того часу профільне відомство опублікує чіткі правила зарахування учнів на навчання, додала міністр.

Насамперед прийматимуть тих, кого розподілять за місцем проживання. А тим, хто обере школу на власний розсуд, доведеться взяти участь у жеребкуванні, в разі, якщо в закладі не вистачатиме вільних місць. Проходити ж тести, як це було раніше, дітям уже не потрібно.

“Ми не змушуємо батьків іти тільки до школи їхнього мікрорайону. Вони можуть претендувати на вільні місця в інших школах і подавати туди також заяви. Єдине – якщо вони там не зареєстровані, то мусять брати участь у жеребкуванні. Але якщо вони належать до території обслуговування школи, то вони, бачачи школу зі свого вікна, повинні мати право відвести туди дитину”, – зазначила Гриневич.

Back to top button