день вчителя сценарій смішний, жартівливий сценарій до дня вчителя, сценарій до дня вчителя для старшокласників, оригінальний сценарій до дня вчителя, сценарій до дня вчителя 2018

Улюблена музика спрощує процес навчання

Наші зіниці розширюються, коли ми слухаємо музику, яка викликає у нас сильні емоції. Вимірявши ширину зіниці, можна зрозуміти, як людина ставиться до тієї чи іншої композиції. Крім того, музика, яка подобається людині, допомагає їй запам’ятати більше інформації.

У дослідженні вчених з Віденського університету і Університету Інсбрука взяли участь 60 добровольців. 30 учасників першого експерименту попросили оцінити 80 музичних уривків, виконаних фортепіанним тріо. Добровольці розповіли, наскільки сильні емоції викликали у них уривки. У другому експерименті 30 осіб, що не знали про мету дослідження, слухали уривки. Фахівці стежили за рухами очей учасників. Після експерименту учасники заповнили анкету на їхнє ставлення до музики.

Виявилося, і емоційний зміст творів, і ставлення добровольців до музики впливали на ширину зіниць. Найсильніше в першому експерименті зіниці розширювалися у добровольців, коли вони слухали музику, яка їм подобалася, а в другому експерименті – у тих, в чиєму житті музика відігравала важливу роль. У подальших дослідженнях учені планують дізнатися більше про даний феномен.

Ще, за словами дослідників, музика впливає на процес навчання. Багато студентів повідомили: музика допомагала їм запам’ятовувати інформацію. Прослуховування музики під час навчання або в процесі виконання завдання покращувало увага, пам’ять, здатність рахувати. Крім того, воно знижувало рівень тривоги і депресії. Правда, згідно з даними іншого дослідження, виконувати завдання на робочу пам’ять музика заважає.

Шкільне життя