Здоров'яПсихологія

Улюблена музика спрощує процес навчання

Наші зіниці розширюються, коли ми слухаємо музику, яка викликає у нас сильні емоції. Вимірявши ширину зіниці, можна зрозуміти, як людина ставиться до тієї чи іншої композиції. Крім того, музика, яка подобається людині, допомагає їй запам’ятати більше інформації.

У дослідженні вчених з Віденського університету і Університету Інсбрука взяли участь 60 добровольців. 30 учасників першого експерименту попросили оцінити 80 музичних уривків, виконаних фортепіанним тріо. Добровольці розповіли, наскільки сильні емоції викликали у них уривки. У другому експерименті 30 осіб, що не знали про мету дослідження, слухали уривки. Фахівці стежили за рухами очей учасників. Після експерименту учасники заповнили анкету на їхнє ставлення до музики.

Виявилося, і емоційний зміст творів, і ставлення добровольців до музики впливали на ширину зіниць. Найсильніше в першому експерименті зіниці розширювалися у добровольців, коли вони слухали музику, яка їм подобалася, а в другому експерименті – у тих, в чиєму житті музика відігравала важливу роль. У подальших дослідженнях учені планують дізнатися більше про даний феномен.

Ще, за словами дослідників, музика впливає на процес навчання. Багато студентів повідомили: музика допомагала їм запам’ятовувати інформацію. Прослуховування музики під час навчання або в процесі виконання завдання покращувало увага, пам’ять, здатність рахувати. Крім того, воно знижувало рівень тривоги і депресії. Правда, згідно з даними іншого дослідження, виконувати завдання на робочу пам’ять музика заважає.

Шкільне життя

Back to top button