Освіта і IT

Українських користувачів “Вконтакті” братимуть на облік – РНБО

Українські правоохоронці вестимуть облік користувачів, які користуються забороненою російською соціальної мережею «Вконтакте», заявив секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов. Про це він сказав під час онлайнконференції «Цифрова трансформація держави: перспективи і ризики кібербезпеки» 25 вересня.

Коментуючи питання про відновлення доступу до соцмережі, Данілов вказав на складнощі з повторним блокуванням ресурсу.

«Ми сьогодні займаємося цими питаннями, фахівці розуміють, про що йде мова. Вони дуже швидко змінюють проксі і ми не встигаємо зараз за ними відслідковувати. В країні є інституції, які за це відповідають. Зараз воно перебуває в роботі. Ми вважаємо, що найближчим часом з допомогою наших іноземних партнерів це питання буде вирішено», – сказав секретар РНБО.

Він також звернув увагу на відповідальність громадян України, які користуються забороненою соцмережею.

«Це має бути так само їх відповідальність: навіщо вони це роблять, і для чого вони це роблять. Справа в тому, що зараз та система, яка починає працювати, ми про всіх цих користувачів будемо мати розуміння. Вони будуть всі перебувати на обліку. Якщо вони далі будуть поширювати російський контент на теренах країни, то вони будуть мати певний клопіт з нашою Нацполіцією, з нашими силовими структурами», – заявив Данілов.

Читайте також: Про проведення Всеукраїнських учнівських олімпіад і турнірів з навчальних предметів у 2020/2021 навчальному році

Back to top button