Учительська

Україна витрачає забагато коштів на вищу освіту і недофінансовує середню, – Сергій Марченко

В Україні на вищу освіту щороку витрачають із держбюджету близько 20 мільярдів гривень, або 1,5% від ВВП, про це в ефірі Громадського заявив заступник голови Міністерства фінансів Сергій Марченко.

За його словами, Міністерство фінансів разом із Міністерством освіти і науки переглядає фінансування освіти, щоб збалансувати кошти на вищу та середню загальну освіту.

Ці перекоси не йдуть на користь ні державі, ні студентам. Україна, порівняно з іншими країнами, витрачає на вищу освіту значно більше коштів від ВВП, ніж ті країни, які можуть собі дозволити витрачати коштів більше“, – зазначив він.

Зокрема, Міністерство фінансів України перегляне систему виплат стипендій.

Ми пропонуємо економію за рахунок того, що ми не платитимемо стипендії 80% студентів. Будемо підвищувати стипендії найкращим і підвищимо рівень стипендії для малозабезпечених студентів. Чому ми не можемо зробити за рахунок того, що ми не будемо платити всім потрошку, збільшити економічний фонд, щоб це була достойна стипендія. Щоб це давало мотивацію навчатися на відмінно“, – сказав Сергій Марченко.

Він запевнив, що стипендіальний фонд не зменшиться. У 2017 році на стипендії в Україні передбачено понад 6,5 млрд гривень.

Back to top button