Нова українська школа (НУШ)

Україна та Фінляндія розпочинають спільний проект, розрахований на 4 роки, з підтримки реформи Нової української школи

Презентація проекту “Learning together/Навчаємося разом” відбулася в рамках Дня фінської освіти, в Києві, 15 березня, повідомляє  Укрінформ.

“В першу чергу нас об’єднують з фінською освітою цінності. Ми хочемо і вже поклали в основу реформи інтерес і підтримку кожної дитини. Ми виходимо з того, що кожна дитина має почуття гідності, має потенціал, який можна розвивати. І ми маємо знайти спосіб, щоб підтримати кожну дитину… Наші колеги, фінські експерти, об’єднані з нами цією метою. Є великий чотирирічний проект, який ми починаємо сьогодні, і в цей проект Фінляндія вкладає власні кошти та ресурси, тому що вірить, що ми стоїмо на цій позиції цінностей”, – сказала на презентації проекту міністр освіти та науки Лілія Гриневич.

Проект фінансується Міністерством закордонних справ Фінляндії та реалізується компанією FCG International у співпраці з Гельсінським університетом. Проект спрямовано на підвищення якості освіти та суспільне сприйняття української освіти.

Так, зокрема, буде надано підтримку підвищенню кваліфікації вчителів, які викладають за навчальною програмою Нова українська школа, допомогу педагогічним освітнім закладам у розробленні сучасних навчальних планів. Планується спільна розробка нової комунікаційної стратегії МОН щодо підвищення обізнаності широкого загалу щодо концепції Нової української школи. Також буде надано підтримку в розробці сучасних навчальних матеріалів, в тому числі для учнів з особливими потребами, в розвитку шкільного лідерства, розробок стандартів для шкільного лідерства.

Впровадження проекту відбувається в межах угоди між Україною та Фінляндією, що була ратифікована у 2018 році. Документом передбачено 6 млн євро безповоротної допомоги для втілення пріоритетних завдань Нової української школи. Проект розрахований на 4 роки. Окремо виділено 2 млн євро Європейським Союзом на викладання української мови як нерідної для учнів – представників національних мовних меншин.

Back to top button