Головне

Україна відзначає 22-й День Незалежності

Україна відзначає 22-й День Незалежності
Україна відзначає 22-й День Незалежності
За 22 роки незалежності довіра до влади, згідно із соціологічними опитуваннями, досягла найнижчого рівня за весь час досліджень, хоча з кожним роком українці все більше прагнуть свободи та демократії.

Згідно із результатами опитування, проведеного фондом “Демократичні ініціативи” та Центром Размукова, переважна більшість українців – 70% – вважають День незалежності святом. Ще 15,2% вважають його великим святом. Майже кожен третій каже, що це звичайний вихідний день. Утім, є і такі (6% опитаних), хто не вбачає у дні, коли проголосили незалежність України, нічого святкового, і вважають, що він має бути звичайним робочим днем, повідомляє ВВС Україна.

При цьому 40,5% опитаних вважають, що життя в Україні у складі СРСР до 1985 року було кращим за нинішнє. Водночас майже стільки ж – 39,3% – не згодні із тим, що було б краще, аби “все залишилося так, як це було в СРСР до 1985 року”. На Сході України 56,2% опитаних кращим вважають життя до 1985 року, а на Заході – 61,9% опитаних не згодні із таким твердженням.

Водночас понад половина українців – 55% – вважають, що демократія є найбільш бажаним типом державного устрою. Це найвищий показник від 2004 року, коли дослідники почали ставити це питання під час опитувань. Тих, хто віддає перевагу авторитаризмі – 19%, тих, кому байдуже – 14%, і майже стільки ж – 13% – взагалі не визначилися.

Дещо зростає і частка тих, хто готовий поступитися деякими матеріальними благами в обмін на більшу особисту свободу та дотримання своїх громадянських прав. Якщо у 2006 році таких було 38%, то зараз їх понад 43%. При цьому частка тих, хто готовий поступитися свободою в обмін на достаток, залишається незмінною – 26,5%.

Водночас, згідно із дослідженням, з кожним роком українці все менше довіряють органам влади та правоохоронним органам. Лідером з недовіри населення є Верховна Рада, якій не довіряють 76,8%. Утім, так само понад дві третини українців не довіряють урядові (71%), президентові (68,9%), міліції (70%) та прокуратурі (63%).

За 22 роки незалежності населення України скоротилося на 7 мільйонів осіб, – якщо у 1991 році населення України перевищувало 52 мільйони, то у травні 2013 року воно становило менше 45,5 мільйонів осіб.

Back to top button