Анонс

У вересні починаються тренінги з трансферу технологій та управління інноваційною діяльністю

28 вересня 2018 року починаються тренінги з трансферу технологій та управління інноваційною діяльністю, долучитися до яких може кожен охочий. Тренінги розроблені Міністерством освіти і науки та ДНУ «Український інститут науково-технічної експертизи та інформації» за підтримки Національної академії наук.

«Ми не ставимо жодних обмежень щодо того, хто може проходити курс, і запрошуємо взяти участь у ньому всіх, кому це може бути цікаво. Звісно, найбільш корисним він буде для науковців та винахідників, представників вишів, а також стартаперів», – розповіла генеральний директор директорату інновацій та трансферу технологій МОН Дар’я Чайка.

Вона відзначила, що серед лекторів будуть різні представники інноваційної сфери – як самі науковці, що змогли успішно реалізувати свої винаходи, так і відомі експерти від бізнесу, венчурних фондів, R&D компаній.

«Щоб забезпечити роботу справді фахових та досвідчених спікерів, нам довелося зробити навчання платним, однак я хочу підкреслити, що його вартість є мінімальною. У ціну закладено лише витрати на роботу лекторів та комунальні послуги. Всі інші питання були забезпечені фахівцями МОН та УкрІНТЕІ», – повідомила очільник директорату.

Курс складатиметься з 2 блоків по 52 академічні години. Він поєднуватиме і очне, і заочне (онлайн) навчання. Заняття проводитимуть раз на тиждень.

Пройти можна буде як обидва блоки, так і один з них. Загальна вартість становитиме 2,5 тис грн, а за один блок – 1,3 тис грн.

У першому блоці розглядатимуть такі теми:

  • Діяльність підрозділів з питань трансферу технологій, інноваційної діяльності та інтелектуальної власності закладів вищої освіти (ЗВО) та наукових установ (НУ). Політика у сфері охорони інтелектуальної власності та трансферу технологій ЗВО і НУ. Технологічний аудит;
  • Міжнародні інструменти трансферу технологій;
  • Оцінка вартості та облік об’єктів права інтелектуальної власності;
  • Розпорядження майновими правами інтелектуальної власності  у ЗВО та НУ. Захист прав інтелектуальної власності.

Другий блок включатиме:

  • Маркетингові, патентні та патентно-кон’юнктурні дослідження об’єктів права інтелектуальної власності;
  • Розробка бізнес-плану з комерціалізації об’єктів права інтелектуальної власності. Взаємодія з потенційними інвесторами;
  • Способи та основні етапи комерціалізації об’єктів інтелектуальної власності;
  • Інноваційна інфраструктура. Академічне підприємництво.

Після проходження курсу його слухачі зможуть готувати бізнес-плани з комерціалізації своїх розробок, оцінювати їх ринкову вартість, визначати межі роялті, проводити маркетингові дослідження тощо. Отримання відповідних знань буде підтверджено сертифікатами.

Back to top button