Головне

У цивілізації уарі знайшли незалежні колонії

Поширення культур Уарі та Тіуанако
Поширення культур Уарі та Тіуанако
Археологи з Дармутського коледжу виявили, що попередники інків – цивілізація уарі – були колоніальною державою. Стаття вчених з’явилася в журналі Journal of Anthropological Archaeology, а її короткий виклад наводиться в прес-релізі коледжу.

У рамках роботи вчені проаналізували схему розселення уари на достатньому (до 70 кілометрів) віддаленні від колись великого адміністративного центру – Пікіллакти. У загальній складності було проаналізовано дані, зібрані на 3 тисячах місць розкопок. Крім цього до уваги приймалося те, наскільки сильно присутність уарі позначалося на місцевій культурі – стилістиці будов, типі кераміки та багато іншого.

У результаті вченим вдалося встановити, що різні поселення цієї цивілізації були досить незалежними від адміністративного центру. Самі вчені називають ці поселення колоніями. Примітно, що до останнього часу вчені вважали, що уарі будували державу з сильною централізованою владою – зокрема, вважалося, що поселення провінції повністю підпорядковувалися адміністративному центру.

Цивілізація уарі існувала в період з 600 по 1100 роки нашої ери в Андах до імперії інків. Держава була розбита на провінції, в кожній з яких будувався потужний адміністративний центр. Точна причина зникнення уарі невідома. Вважається, що цьому сприяла багаторічна посуха, а також внутрішні військові конфлікти.

Back to top button