Головне

У Стоунхенджі відкрили музейний комплекс

Новий туристичний комплекс неподалік від Стоунхенджа відкрився для відвідувачів у середу, 18 грудня. Про це повідомляється на сайті громадської організації English Heritage (Англійська спадщина), у віданні якої знаходиться об’єкт культурної спадщини.

Комплекс, що включає в себе музей, сувенірний магазин і віртуальну кругову панораму Стоунхенджа, розташовується на відстані 2,4 кілометра від пам’ятника. Від нього до центру можна пройти пішки або доїхати на спеціальному автобусі – автомобільна траса А344, раніше проходила в безпосередній близькості від Стоунхенджа, була закрита.

Новий музейний комплекс являє собою дві одноповерхових будівлі (одна зі скла, друга з дерева), покритих хвилястими дахами. За словами архітектора Стівена Куінлана, який розробив проект споруд, ідея полягала в тому, щоб зробити будівлі максимально простими. «Якщо люди після повернення додому не будуть пам’ятати, яким був музей, але запам’ятають, як виглядав пам’ятник, це буде непогано», – заявив архітектор.

У музеї при Стоунхенджі працює експозиція, що демонструє уклад життя стародавніх мешканців околиць Стоунхенджа. Відвідувачам представлені 250 доісторичних предметів, багато з яких виставляються вперше. У тому числі скульптор Оскар Нільссон реконструював особу одного з місцевих жителів, взявши за основу череп, вік якого становить 5000 років.

Роботи над музейним комплексом в даний час продовжуються. Навесні 2014 планується відкрити для відвідування кілька відновлених будинків стародавніх жителів Стоунхенджа. Також у туристичному центрі з’явиться ще кілька магазинів і кафе.

Роботи з перетворення території навколо Стоунхенджа почалися в 2012 році. На них було витрачено 27 мільйонів фунтів стерлінгів (44 мільйони доларів). Частково будівництво туристичного комплексу фінансувалося за рахунок приватних пожертвувань, частково – з податку на прибуток Національної лотереї Великобританії.

Плани щодо перетворення туристичної інфраструктури навколо Стоунхенджа були неодноразово озвучені британською владою в період з кінця 1980-х по початок 2000-х років. Фонд «Англійська спадщина» запропонував на розгляд уряду кілька проектів покращення ситуації, але прийнятий був тільки останній, висунутий в 2010 році.

Кам’яна мегалітична споруда Стоунхендж в графстві Уїлтшир в 130 кілометрах від Лондона було зведено в бронзовому віці. Його призначення досі не визначено. Вчені висували версії, що вона використовувалася для релігійних обрядів, як обсерваторія або як місце поховань. Стоунхендж є одним з найвідоміших археологічних пам’яток у світі. У 1986 році пам’ятник і його околиці були включені до списку об’єктів культурної спадщини ЮНЕСКО.

Back to top button