АнонсПосібники-Книги

У США вийшла художня книжка про Голодомор в Україні «Солодкий сніг»

У США вийшла художня книжка про Голодомор в Україні «Солодкий сніг»
У США вийшла художня книжка про Голодомор в Україні «Солодкий сніг»
У США вийшла художня книжка відомого американського історика українського походження Олександра Мотиля «Солодкий сніг» («Sweet Snow») про Голодомор в Україні 1932—1933 років.

Дія у книзі розгортається в Україні взимку 1933 року. Поки в країні триває жахливий голод, таємна поліція арештовує підозрюваних у шпигунстві. В одній тюремній камері опиняються німецький аристократ із Пруссії, єврей-комуніст із Нью-Йорка, польський дипломат зі Львова та український націоналіст із Відня. Під час перевезення автомобіль, в якому вони перебувають, потрапляє в аварію, і вони опиняються на волі. Герої книги проходять крізь знищені села, сплюндровані краєвиди і замерзлі тіла. Борючись за виживання, вони постають перед жахом голоду, власних ілюзій, слабостей та смерті.

Олександр Мотиль (Alexander J.Motyl) — американський історик українського походження, політолог, літератор і художник; дослідник імперіалізму та націоналізму; професор політології в Ратгерському університеті (США), директор програми вивчення Східної та Центральної Європи; член видавничої ради українського часопису «Критика». Автор чотирьох повістей — «Священик з Віскі», «Хто вбив Ендрю Ворхола», «Єврей, який був українцем» та «Солодкий сніг», а також двох оповідань — «Легковажність» та «Мої орхідеї».

Нагадаємо, що цього року відзначають 80-і роковини Голодомору-геноциду 1932—1933 років в Україні. Громадський комітет із вшанування пам’яті жертв Голодомору, створений у 2010 році, вже розпочав підготовку до проведення пам’ятних заходів 23 листопада.

До складу комітету увійшли знакові постаті у науковому, мистецькому та громадському житті країни: Ольга Богомолець, В’ячеслав Брюховецький, Володимир В’ятрович, Володимир Василенко, Іван Васюник, Василь Вовкун, Анатолій Гайдамака, Дмитро Гнатюк, Петро Гончар, Іван Дзюба, єпископ Євстратій (Зоря), Андрій Жолдак, Микола Жулинський, Євген Захаров, Олександр Іванків, Геннадій Іванущенко, Сергій Квіт, Андрій Когут, Роман Круцик, Ніла Крюкова, Станіслав Кульчицький, Неля Лавриненко, Олександр Максимчук, Василь Марочко, Ніна Матвієнко, Марія Матіос, Олекса Петрів, Мирослав Попович, Олег Рибачук, Стефан Романів, Євген Сверстюк, Михайло Свистович, Володимир Сергійчук, Євген Станкович, Лесь Танюк, Володимир Тиліщак, Ігор Юхновський.

Джерело: cdvr.org.ua

Back to top button