Здоров'яПсихологія

У працюючих жінок виростають більш успішні дочки

Мами, що суміщають роботу і виховання дітей, можуть отримати додатковий стимул. Згідно з новим дослідженням, дочки працюючих матерів успішніше, ніж їх однолітки, яких виховували мами, які сидять вдома.

Вивчивши дані по 24 країнам світу, включаючи США і Великобританію, вчені з Гарвардського університету (США) прийшли до цікавого висновку. Незважаючи на те що працюючі матері часом відчувають почуття провини і відчувають несхвалення з боку оточуючих, в реальності сини і дочки працюючих жінок отримують додаткову користь. Особливо це відноситься до дочок, яка засвоює модель поведінки матері.

Згідно з результатами дослідження, дочки, що виросли у працюючих жінок, мають більш високий рівень освіти, успішніше будують соціальні відносини, мають більше шансів просування по кар’єрних сходах і отримують в середньому на 4% більше доходу, ніж їх однолітки. Кожна третя така дівчинка займає керівну посаду, в той час як серед дочок жінок, що сидять вдома, на подібних позиціях знаходиться лише одна з чотирьох.

Вчені вважають, що працюючі матері передають дітям в тому числі навички, необхідні для успішної кар’єри, а також лідерські якості. Дослідники отримали ще дані про те, що діти працюючих жінок ліберальніше ставляться до жінок-співробітниць, а сини таких матерів схильні брати на себе більше обов’язків, пов’язаних з доглядом за дітьми та іншими членами сім’ї, виконують більше роботи по будинку, ніж їх однолітки, виховані матерями-домогосподарками.

У той же час дочки працюючих матерів витрачають менше часу на роботу по дому, але дбають про членів родини не менше тих жінок, яких виховала непрацююча мати. Вчені сподіваються, що завдяки отриманим ними даними в суспільстві стануть більше поважати вибір кожної людини – чоловіка і жінки – щодо того, чи буде він/вона будувати кар’єру або присвятить себе домашньому господарству. Дослідники додають: “Якщо мама і батько залишаються вдома, працюють повний день або мають часткову зайнятість, їхні діти бачать різні моделі поведінки, які допоможуть їм влаштуватися в житті.” Тому вони закликають керівників країн підтримати працюючих батьків.

Шкільне життя

Back to top button