Здоров'яПсихологіяФізіологія

У підлітковому віці спогади формуються найпростіше, показало дослідження

Багато хто добре пам’ятає, які фільми вони дивилися, які книжки читали і яку музику слухали в підлітковому віці. Дослідники з Університетського коледжу Лондона дізналися, чому. Фахівці вважають, що мозок підлітків дуже чутливий і краще засвоює недавні сформульовані спогади. Однак внаслідок цього стрес для підлітків небезпечніший, ніж для дорослих людей, пише The Daily Mail.

Дослідники проаналізували дані безлічі досліджень на цю тему. Вони з’ясували: дорослі краще пам’ятали події підліткових років у порівнянні з іншими періодами їхнього життя. Зокрема, учасники віком 35 і старше пам’ятали те, що відбувалося з ними у віці від 10 до 30 років ясніше, ніж події, що відбувалися пізніше або раніше.

На думку вчених, через таку особливість препарати для лікування тривожних розладів можуть бути менш ефективними для підлітків. Крім того, фахівці встановили: підлітки йшли на ризик і експериментували з алкоголем і наркотиками частіше дорослих. Також вони більше прислухалися до своїх однолітків, коли справа стосувалася ризику. А дослідження, проведені на гризунах, показали, що мозок підлітків найбільш вразливий до впливу марихуани.

Шкільне життя