Учительська

У навчальних закладах завершилося пілотування завдань для дослідження PISA-2018

У навчальних закладах України закінчилося пілотування завдань, анкет та процедур адміністрування міжнародного дослідження якості освіти PISA. Це одна з частин підготовки до основного етапу дослідження, що пройде в Україні 2018 року.

Учасниками пілотування стали учні та студенти 2001 року народження з 41 навчального закладу країни.

«Участь у PISA є добровільною, тому організатори дослідження наголошують на важливості мотивування учнів і студентів до участі в програмі. Важливо, щоб кількість учасників становила щонайменше 85 % від загальної вибірки. В Україні до пілотного етапу долучилися 1 670 осіб, що становить 96 % від вибірки дослідження для цього року, визначеної міжнародними партнерами», – відзначають в Українському центрі оцінювання якості освіти.

З червня до початку вересня триватиме перевірка робіт учасників. Її результати не буде оприлюднено й повідомлено ані учням, ані навчальним закладам, які брали участь у дослідженні. Їх використовуватимуть для коригування перекладів завдань PISA, а також окремих формулювань запитань в анкетах дослідження.

В УЦОЯО наголошують, що більшість завдань PISA – компетентісного характеру з наданням короткої або розгорнутої форми відповіді, тому їхня перевірка потребує багатоетапної підготовки екзаменаторів. Зокрема, до початку роботи з зошитами українських учасників фахівці працюватимуть з роботами учнів інших країн. Це сприятиме напрацюванню єдиних підходів до оцінювання відповідей учасників тестування. Також Організацією економічного співробітництва та розвитку для екзаменаторів створено методологію та стандарти перевірки, універсальні для всіх країн.

Нагадуємо, що 2016 року Український центр оцінювання якості освіти спільно з іншими фахівцями забезпечив переклад та адаптування завдань тестів і запитань анкет з англійської мови. Початково ж завдання були розроблені міжнародними експертами та представниками різних країн англійською і французькою мовами, а пізніше перекладені мовами всіх країн-учасниць.

Back to top button