У МОЗ кажуть, що епідемії туберкульозу в Україні немає

Як повідомив 18 березня на прес-конференції у Києві перший заступник голови Держслужби соцзахворювань Євген Ханюков, цей показник за останній рік дещо збільшився. За його словами, це пов’язано з поліпшенням діагностики недуги.
За інформацією МОЗ, приблизно п’ята частина хворих страждають від стійких до медикаментів форм туберкульозу, їх лікування триває приблизно 20 місяців.
Хворих на сухоти найбільше в південних і східних областях, зазначив заступник міністра охорони здоров’я України Олександр Толстанов:
“Ми стурбовані як високим рівнем захворюваності – безумовно, він ще залишається високим, – так і наявністю великого відсотка хіміорезистентного туберкульозу при виявленні захворювання і великого відсотка його поєднання з ВІЛ-інфекцією”.
Він також стверджує, що не можна говорити про епідемію туберкульозу в Україні, оскільки ним, за офіційною статистикою, хворіє менше 1% громадян.
Водночас, у Всесвітній організації охорони здоров’я переконані, що в Україні один з найнижчих показників лікування туберкульозу в світі.
За словами голови парламентського комітету з питань охорони здоров’я Тетяни Бахтеєвої, за роки Незалежності сухоти забрали життя майже 200 тисяч українців.
Джерело: ВВС