Зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО)

У МОН розпочала роботу робоча група з розробки Проекту Умов прийому до вищих навчальних закладів на 2015 рік

У МОН розпочала роботу робоча група з розробки Проекту Умов прийому до вищих навчальних закладів на 2015 рік. Відповідно до вимог нового закону “Про вищу освіту”, вони мають бути оприлюднені не пізніше 15 жовтня. Про це у своєму Facebook повідомив директор УЦОЯО Ігор Лікарчук. УЦОЯО сформував пакет пропозицій до цього проекту. Вони є такими:

1. Всі абітурієнти мають пройти зовнішнє оцінювання не менше як із двох-трьох предметів, одним із яких в обов’язковому порядку є українська мова та література.
2. Зовнішнє оцінювання є обов’язковим для всіх абітурієнтів, які претендують на здобуття освітнього рівня молодший бакалавр (молодший спеціаліст), бакалавр, незалежно від того, після закінчення якого навчального закладу, він бере участь у вступній кампаніі
3. Сертифікат зовнішнього оцінювання дійсний лише у рік проведення ЗНО.
4. Відмовитися від практики встановлення нижнього порогу в 124 бали для бажаючих взяти участь в конкурсі. Натомість, перейти до практики визначення рёзультатів ЗНО за принципом “склав ЗНО/не склав ЗНО” і видавати тим, хто ЗНО не склав замість сертифіката довідку.
5. Надати право ВНЗ самостійно визначати нижні і верхні пороги результатів, на основі яких абітурієнти допускаються до участі в конкурсі.
6. Надати право абітурієнтам подавати документи до необмеженоі кількості університетів, зберігши за університетами можливість самостійно вирішувати, з яких предметів, та на які спеціальності абітурієнти мають подавати сертифікати ЗНО.
7. Відмовитися від включення до переліку предметів, із яких проводиться ЗНО, всесвітної історії та світової літератури.
8. Надати можливість абітурієнтам пройти ЗНО з украінськоі мови та літератури, математики, англійської мови (?) за тестами двох рівнів складності.

На жаль, перше засідання робочої групи не дає підстав для оптимізму. Працівники МОН не дуже налаштовані на реалізацію цих пропозицій. Але відрадно, що ці та інші пропозиціі щодо проведення вступноі кампаніі у 2015 році, сьогодні з ініціативи Л.М. Гриневич та за її участю, були дуже детально обговорені в Комітеті ВР з питань науки та освіти. Завтра вони будуть презентовані Міністру освіти і науки С. Квіту. У середу робоча група збиратиметься знову. Чекаємо на інформацію про це засідання.

Шкільне життя

Back to top button