ГоловнеЗовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО)

У МОН пройшов вебінар «Особливості визначення результатів ЗНО-2015»

5 березня 2015 року у Міністерстві освіти і науки України пройшов вебінар за участю директора Українського центру оцінювання якості освіти (УЦОЯО) Ігоря Лікарчука, під час якого він відповів на запитання майбутніх абітурієнтів щодо особливостей визначення результатів зовнішнього незалежного оцінювання у 2015 році. Вебінар проходив в он-лайн режимі на Освітньому порталі «Педагогічна преса».

Ігор Лікарчук зазначив, що результати ЗНО, починаючи з 2015 року, будуть визначатися за допомогою порогового балу «склав/не склав». Абітурієнти, які не подолають пороговий бал, не зможуть вступати до вищих навчальних закладів цього року. Результати ж тих, хто подолає пороговий бал, будуть визначатись за рейтинговою шкалою від 100 до 200 балів. За словами директора УЦОЯО, пороговий бал буде визначено з кожного предмета після закінчення тестування, і яким він буде – наразі невідомо.

Директор УЦОЯО повідомив, що в 9-ти регіональних центрах оцінювання якості освіти будуть створені групи експертів, кожна з яких складатиметься з 10-ти осіб; ними буде проаналізовано виконані завдання тесту та встановлено кількість тестових балів, яку може набрати найменш підготовлений абітурієнт. Це й буде початком роботи з визначення порогу «склав/не склав». Потім експерти спів ставлять результати складання тестів з усіх регіональних центрів та за математичними формулами визначать поріг. Визначення порогового балу буде здійснюватися не за одним методом, що давало б можливість встановити пороговий бал за 2-3 дні, а за більш складною процедурою, в основі якої поєднання двох методів – К. Беука та В. Ангофа. Тому цей процес триватиме упродовж кількох тижнів.

Ігор Лікарчук розповів про таблицю переведення тестових балів у рейтингові наголосивши, що таблиця, як і раніше, буде розміщена на сайті УЦОЯО, але тепер її результати будуть стосуватися лише тих, хто пройшов поріг «склав»/«не склав». Результати абітурієнтів, які не подолають цей поріг, у таблицю не увійдуть.

Під час вебінару директор УЦОЯО зазначив, що запрошення на пункти проходження ЗНО будуть надіслані на початку квітня на персональні електронні сторінки кожному з абітурієнтів. З огляду на значне зростання поштових послуг поки що не відомо, чи будуть цього року надсилатися паперові варіанти запрошень.

Ігор Лікарчук також відповів на запитання про пріоритетність вищих навчальних закладів. За словами директора УЦОЯО, кожному абітурієнту потрібно буде у заяві на вступ до вищих навчальних закладів розташувати за пріоритетом університети, до яких абітурієнт хоче вступати. Визначення пріоритетності університетів є важливим кроком, адже від цього залежить, де буде навчатися абітурієнт. Першим у списку, за словами Ігоря Лікарчука, має бути вказаний університет, до якого абітурієнт хоче вступити найбільше. У заявах абітурієнти вказуватимуть тільки університети, куди вони мають намір вступати на бюджетну форму навчання. Враховуючи бали вступника з Єдиної державної електронної бази з питань освіти та пріоритетність, система автоматично визначить, до якого університету зараховано абітурієнта.

Back to top button