Здоров'яПсихологія

У людей з депресією погано розвинені інтуїтивні здібності

В дослідженні вчених з Університету Хільдесхайм взяли участь 29 пацієнтів з депресивним розладом і 27 здорових людей. Дослідники говорили учасникам три слова (наприклад, “сіль”, “глибоко”, “піна”). Менш ніж за три з половиною секунди добровольці намагалися вгадати, чи пов’язані ці три слова за змістом з якимось четвертим (в даному випадку – так, а четверте слово – “море”), розповідає Psych Central .
Інтуіція - Шкільне життя
Якщо учасники відповідали, що слова пов’язані, їм давали ще вісім секунд, за які вони могли назвати четверте слово. Іноді добровольці відчували: слова пов’язані, але вони не знали, як саме. Це дослідники вважали проявом інтуїції. Вчені не виявили значущих відмінностей у кількості правильних і неправильних відповідей у ​​людей з депресією і здорових учасників. Рівні мотивації та уваги в обох групах були схожими. Однак пацієнти з депресією інтуїтивно давали менше правильних відповідей.

Попередні дослідження показали: здорові люди в поганому настрої схильні мислити аналітично, а не творчо і інтуїтивно. В даному дослідженні погана інтуїція виявилася пов’язана з похмурими думками, які змушували людей, що страждали від депресії, відчувати себе нещасними. Вчені вважають, що їх відкриття пояснює, чому при депресії складно приймати рішення.

Шкільне життя

Back to top button