Здоров'яПсихологія

У людей з депресією погано розвинені інтуїтивні здібності

В дослідженні вчених з Університету Хільдесхайм взяли участь 29 пацієнтів з депресивним розладом і 27 здорових людей. Дослідники говорили учасникам три слова (наприклад, “сіль”, “глибоко”, “піна”). Менш ніж за три з половиною секунди добровольці намагалися вгадати, чи пов’язані ці три слова за змістом з якимось четвертим (в даному випадку – так, а четверте слово – “море”), розповідає Psych Central .
Інтуіція - Шкільне життя
Якщо учасники відповідали, що слова пов’язані, їм давали ще вісім секунд, за які вони могли назвати четверте слово. Іноді добровольці відчували: слова пов’язані, але вони не знали, як саме. Це дослідники вважали проявом інтуїції. Вчені не виявили значущих відмінностей у кількості правильних і неправильних відповідей у ​​людей з депресією і здорових учасників. Рівні мотивації та уваги в обох групах були схожими. Однак пацієнти з депресією інтуїтивно давали менше правильних відповідей.

Попередні дослідження показали: здорові люди в поганому настрої схильні мислити аналітично, а не творчо і інтуїтивно. В даному дослідженні погана інтуїція виявилася пов’язана з похмурими думками, які змушували людей, що страждали від депресії, відчувати себе нещасними. Вчені вважають, що їх відкриття пояснює, чому при депресії складно приймати рішення.

Шкільне життя

  
Теґи
Back to top button
Close