Вища освіта

У Львові відкрили перший в Україні ІТ ВНЗ

Українські вузи випускають в рік тисячі айтішників, але при цьому IT-спеціальності в них представлені окремими факультетами. Тепер в нашій країні відкрилося перше вищий навчальний заклад з відповідною акредитацією від Міністерства освіти, яке буде випускати виключно IT-фахівців, пише AIN.ua.

Приватна «Комп’ютерна академія «Шаг» у Львові буде готувати бакалаврів за чотирма напрямками: програмування; мережеві технології і кібербезпека; графічний дизайн і розробка web-проектів; інтернет речей. Магістри зможуть вчитися на двох програмах: штучний інтелект і великі дані. Навчання в IT-ВНЗ обійдеться студентам в 27 000 – 35 000 грн в рік.

Ліцензія Міносвіти дозволяє «Шаг» випускати 300 бакалаврів та 100 магістрів з дипломом державного зразка в рік. Раніше, більшість студентів приватної академії навчалося в інших вузах. «У державних вузах вони отримують диплом про вищу освіту, а в «Шаг»- прикладну освіту і багато практики. Тепер в цьому не буде потреби – вони зможуть отримати і те, і інше в одному місці », – пояснює вихід в нову нішу Марина Яценко, керівник відділу маркетингу компанії.

Навчання в IT-ВНЗ буде відрізнятися від інших пропозицій «Шаг» як програмою, так і тривалістю. За словами Яценка, програми навчання спеціально розроблені відповідно до міжнародних зразками таких вузів, як MIT, Berkley, Harvard і запитами індустрії. З першого курсу студенти будуть працювати над проектами в командах. Одним з переваг в компанії називають підтримку програм такими великими IT-компаніями, як EPAM, SoftServe та GlobalLogic.

«Комп’ютерна академія «Шаг» почала свою роботу в 1999 році. Зараз у компанії 43 філії в 15 країнах, в яких навчається понад 25 000 студентів. «В сторону свого вузу ми почали рух сім років тому», – розповідає Яценко. Отримання поточних ліцензій зайняло у компанії близько року. Надалі «Шаг» планує відкривати філії вузу в «в містах з великим IT-потенціалом».

Back to top button