Головне

У «левовому» серці короля Річарда I знайшли маргаритки і м’яту

Рі́чард I Ле́вове Се́рце (8 вересня 1157 — 6 квітня 1199) — англійський король (з 1189 року) з династії Плантагенетів.
Рі́чард I Ле́вове Се́рце (8 вересня 1157 — 6 квітня 1199) — англійський король (з 1189 року) з династії Плантагенетів.
Французькі вчені знайшли в серці англійського короля Річарда I, який отримав при житті прізвисько Левове Серце, маргаритки і м’яту.

Крім маргариток і м’яти дослідники виявили в останках серця ладан і мирт, а також сліди ртуті, креозоту і вапна. На думку дослідників, сучасники Річарда намагалися забальзамувати серце короля і одночасно надати йому приємний аромат.

Крім того, намагаючись зберегти серце Річарда для нащадків, його піддані помістили орган у спеціальний свинцевий контейнер. Той, втім, не був герметичний, і до моменту виявлення серця в 1838 році воно вже згнило. Тим не менше вчені змогли проаналізувати прах, в який перетворилося серце Річарда.

За словами одного з дослідників, це найстаріше серце, з яким йому доводилося мати справу. При цьому в цілому результати проведеної роботи він вважає швидше цікавими, ніж важливими з історичної точки зору. Дослідження, зокрема, дозволило експертам повністю виключити одну з версій загибелі короля. Тепер вчені з упевненістю заявляють, що арбалетний болт, яким Річард був смертельно поранений в 1199 році, не був отруєний.

Король Річард I Левине Серце, який правив Англією з 1189 року, загинув в 1199 році. Під час штурму замку у Франції він отримав поранення в шию з арбалета і через деякий час помер. Безпосередня причина смерті Річарда досі не встановлена. Основними версіями вважаються зараження крові або гангрена. Вбивство короля отруєним болтом було третьою за популярністю версією.

Після смерті Річарда його тіло було поховане у французькому абатстві Фонтевро, внутрішні органи – в місті Шалю, де він загинув, а серце спробували забальзамувати і зберегти в колишній у той час столиці Нормандії Руані. Там його в ході розкопок і знайшли дослідники в середині XIX століття.

Восени 2012 року під автомобільною стоянкою в Лестері були виявлені останки іншого англійського короля – Річарда III, який правив країною в XV столітті. В даний час вирішується питання про місце їх перепоховання.