ГоловнеЗовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО)

У Києві відбулася презентація дистанційного онлайн-курсу підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання “Лайфхаки з української мови”

9 лютого, у Києві відбулася презентація дистанційного онлайн-курсу  підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання “Лайфхаки з української мови”. На курс можна записатися вже зараз на онлайн-порталі EdEra.

Унікальність методики, яка лягла в основу відеоматеріалів, полягає у використанні методу мнемоніки, що дозволяє запам’ятати великий обсяг інформації, створюючи асоціативні зв’язки між елементами. Наприклад, як запам’ятати всі глухі приголосні звуки української мови демонструє таке речення: «Усе це кафе, птах і чаша». Усі інші приголосні, відповідно, — дзвінкі. За допомогою подібних прийомів запам’ятовування правил займає мінімум часу та зусиль.

“Для Міністерства освіти і науки України надзвичайно важливо, що цим ресурсом можуть скористатися діти з непідконтрольних територій і Криму, адже вони вже три роки не вчать українську мову і літературу, історію України. Ці предмети необхідні для отримання атестату і продовження навчання вже у системі вищої освіти України”, – зазначив заступник Міністра освіти і науки України Павло Хобзей під час презентації.

Розробники курсу стверджують, що опанування матеріалів займає приблизно 4 години на тиждень. П’ятитижневий курс складається з 16 тем, тестових і відкритих завдань, допоміжних матеріалів і супроводжуючого інтерактивного конспекту на платформі EdEra Books.

Важливим доповненням курсу є виконання творчого завдання з оцінюванням за технологією “peer-to-peer” (студентам курсу надано можливість можливість перевіряти твори одне одного й за системою критеріїв виставляти бали). Ще однією особливістю курсу є «аркуші студента», роздрукувавши які, учні зможуть узагальнити здобуті знання та створити власний міні-конспект усіх тем.

“Цей курс сповнений сучасними методиками для сучасних дітей. Він підходить абсолютно для всіх, ним можуть користуватися навіть вчителі старшої школи, які хочуть подивитися і почерпнути для себе якісь нові способи викладати цей предмет. Знаєте, є така хороша приказка про футболіста: «хорошим футболістом є не той, хто швидко біжить туди, де щойно впав м’яч, а той, хто біжить туди, де цей м’яч буде”. Як на мене, це саме той курс, який не доганяє світовий тренд в онлайн навчанні, а який формує його”, – зазначила голова громадської спілки «Освіторія», засновниця Новопечерської школи Зоя Литвин.

Наповнення курсу розроблено експертом від «Освіторії» — учителем Новопечерської школи, кандидатом філологічних наук Ігорем Хворостяним та експертами освітнього проекту EdEra.

Планується, що навесні EdEra та «Освіторія» запустять ще один онлайн-курс з підготовки до ЗНО – курс «Українська література».

Back to top button